Сергей Осолодкин

Заслуженный журналист Украины

Що було… Що буде… Чим серце заспокоїться…

Що було… Що буде… Чим серце заспокоїться…
Авторитарний за своєю суттю, несамостійний і популістський режим. Менш націоналістичний, більш лояльний до національних меншин, несе антимілітаристську риторику, має велику кількість міжнародних ініціатив і проявляє готовність до діалогу з Росією. Результат? Пустопорожні балачки.

Влада «підхопила» гасла опозиціонерів, але не для того аби втілювати їх у життя, а лише позатим, аби нейтралізувати. Навіщо? Це не дає «опозиції» можливість розгорнути боротьбу. Все про що традиційно говорить «опозиція» і на чому заробляє бали – здекларувала влада. А на ділі?

«Нова влада». Зосереджує важелі впливу і диктат в одних руках, хоча від початку претендували на «інтегральний і всеохоплюючий характер». Й далі посилює вплив на всі інститути і не збирається терпіти непокори. Введення неконституційним шляхом умов т.з. «карантину» це доведено. Народ не сперечався. «Прокатило»? Далі буде гірше.

«Свобода слова». Продовжили «закручувати гайки», демонструючи: вони не будуть ставитися терпимо до вільнодумства (критики дій).

«Мочилово МВФ». На відміну від «кіногероя» реальний веде себе по іншому. Веде справи з МВФ, приймає його умови і виконує забаганки.

«Соціальна сфера». Згортання. Результат? Скоріш за все слід чекати восени, під час місцевих виборів. Якщо вони будуть проходити не під дулами автоматів і не в режимі «карантину», то чогось гарного владі чекати годі.

«Війна і мир». Ці питання вирішуються не в Києві. Максимум, що дозволили «хлопчику» це втілювати рішення, які розробляють «великі геополітичні гравці» (під суровим контролем: «крок в бік – не дамо грошей»). Думку українців, з часів Порошенко, ніхто не питає. Сьогодні перестали навіть гратися у «придворний політес»: умови безапеляційні. Україну розігрують «в темну». США потрібен майданчик впритул до Росії – Україна найдешевший варіант.

Давно зрозуміло: «конфлікт» на Сході ніяка не «війна», це «поле» на якому змагаються два геополітичні ваговики США та Росія. Третій «підспівувач» ЄС, який ніяк не може визначитися на чиєму він боці. В основному на власному. Що стосується України, то ЄС через різні афілійовані фонди нав’язує нам свої інтереси, повністю нехтуючи нашими.

«Зовнішнє управління». Питання «неприкритого зовнішнього управління і лобіювання інтересів західних транснаціональних корпорацій» є великою проблемою. Все складніше виправдовувати дії які відбуваються в інтересах «західних друзів» (їх продовжують маскувати під «реформи» і «перезавантаження»). Ринок землі «продавили». На черзі «велика приватизація». І все це на тлі заяв: «… ми будуємо власну економіку», «… ми будемо розвивати власні «корпорації»», «… ми створимо мільйон робочих місць…». Попереду ще більший контроль малого та середнього бізнесу і всіх українців (на підході Закон «Про загальне декларування доходів і витрат громадян», все голосніше говорять про нову Конституцію).

«Опозиція». Не пройшло й року як «ЄС», «Голос», «ОПЗЖ», «Батьківщина» стали плідно співпрацювати з владою голосуючи вигідні для них рішення. Судячи з усього всі домовилися в обмін на гарантії недоторканості. У черговий раз «опозиція» продемонструвала скільки вона коштує – 30 мідяків.

«Нова опозиція». Загальна кількість невдоволення зростає. Чи з’явиться насправді «опозиційна» сила, яка об’єднає всіх? Не дадуть. Випустять «патріотів», «героїв» і «активістів» які розвалять її з середини гаслами, які не сприймають у різних регіонах і діями які розколюють суспільство. Якщо цього вдасться уникнути, тоді «нова опозиція» використає серйозне зростання незадоволення мас. Приклад аграріїв Херсонщини довів: 500 об’єднаних осіб, без будь-яких політичних гасел, можуть диктувати умови владі, що зажерлася.

Експерти попереджають: Закон «Про землю», вже через рік може привести до справжнього сільського бунту. Коли селяни на ділі зрозуміють, що у них «віджимають» землю, це вже буде серйозно. Там без кровопролиття (армія) не обійдеться? Тільки питання: чи будуть силовики на боці влади?

«Нові обличчя». Питання не актуальне. Його забули. З ним попрощалися. Наприкінці минулого тижня Арахамія (Голова фракції «СН» у ВРУ) на питання щодо «нових» облич сказав: «Ми не обіцяли, що у владі будуть нові обличчя. Ми говорили тільки про депутатів – всі вони ніколи не були у складі ВРУ». Як вам «відмазка»? Розчарування «новими обличчями» настало дуже швидко і призвело до девальвації самого терміну, він став «загальною назвою для позначення непрофесіоналів, «вискочок», «парвеню». Пройшов рік, а в суспільстві вже відбулася зміна настроїв: «Досить нових! Дайте старих!».

«Боротьба з феодалами». Напрямок давав сподівання, що політичні рейтинги будуть стабільними. Так було на перших «парах»: люди мали «видовища»: «Вийди геть – злочинець!». «Звільняйся зараз сам, або завтра я тебе посаджу!». Все це у стилі раннього «кулявлоб» було ефектним перші 2 місяці. А реалії? «Боротьба з феодалами» повинна була б привести «до якісних змін в економіці, у кадровому підборі чиновників». А привела? Заходимо на трете коло зміну Уряду. Далеко не кожен Президент у світі може таким похвалитися. Результат? У «боротьбі з феодалами» перемогли «феодали» (є ресурси, досвідчені у політичних справах, а тому легко, по всіх напрямках, переграють «хлопчиська з дитячого садка»).

Дехто з аналітиків ще рік тому прогнозував: «до числа «феодалів» може бути зарахований і Коломойський, який стояв біля витоків проекту «Зеленський».

У результаті… Зеленський насправді може отримати якісно нову опозицію. Скоріш за все його з’їсть його внутрішній Мінотавр (у «підземеллях» Банкової їх «бродить» вже кілька).

Часті та кардинальні зміни оточення свідчать про слабкість «головного героя», недалекоглядність і повну розгубленість, нерозуміння ні того, що відбувається, ні того, куди рухатися, ні того, чого чекати у перспективі.

Чи слід чекати змін на краще (хоча, термін «кращий» умовний, адже «краще» у кожного своє). Навряд чи. «Українське суспільство й далі переживає період гострого постреволюційного психозу, що може призвести до зовсім несподіваних наслідків».

Бережіть себе! Здоров’я Вам та Вашим родинам!

Сергій ОСОЛОДКІН
© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів