Сергей Осолодкин

Заслуженный журналист Украины

Влада або бреше, або несе маячню!

Влада або бреше, або несе маячню!
Коли і у який спосіб можуть зняти обмеження щодо коронавіруса? Питання турбує сьогодні практично всіх. Це перший випадок в історії України, коли владі вдалося таки об’єднати все населення країни без винятків.

Вичерпну відповідь на це питання дав Президент Зеленський: «С правительством 24 апреля мы выйдем на коммуникацию с обществом. Люди поймут, какие меры карантина будут смягчены. Почему? Потому что частично людей нужно будет отпускать на работу, частично те отрасли, которые для нас очень важны, будут открываться. Частично может быть смягчение в мае в отношении транспорта. То есть, такие вещи будут, если не будет очень большой волны».

Щось зрозуміли? Ні? Не напружуйтеся. Безліч людей так само це не зрозуміли. Важко знайти логіку в несформованому, неформатованому потоці слів. Людей які так говорять, іноді ще називають: машина, що видає комбінацію випадкових слів, з яких неможливо побудувати логічне речення.

А ось ще: «У нас 4,5 тыс больных, из них 150 летальных. Мы видим одно: если большое скопление, и волна может появиться именно после Пасхи, мы можем видеть страшную статистику – от 2 до 10 процентов заболевшего населения».

Це варте того, аби це дослідити.

По-перше, «150 летальных». «Летальні», т.т. це ті, хто «помер», т.т. не живі? А якщо вони померлі, то вони вже не хворі, це вже померлі. Неможна ні логічно, ні статистично поєднувати одне з іншим. Це все одно, що копати «Від паркану й до обіду»! Старшину в армії зрозуміти можна, президента країни – ні.

По-друге, «если большое скопление»… «то», «тоді»? Тоді далі слід пояснити, що ж буде, якщо буде «велике скупчення». За логікою побудови речення, ми бачимо першу частину речення-протиставлення (або порівняння), отже, далі слід отримати другу частину, то що ж буде? Не дочекаєтесь…

По-третє, «и волна может появиться именно после Пасхи». Це до чого? Як це пов’язано з тим, що висловлено перед тим? Уривок окремого речення з власною логікою.

По-четверте, «мы можем видеть страшную статистику – от 2 до 10 процентов заболевшего населения». Тут ми зовсім зайшли у глухий кут: «статистику» не можна «побачити», це не річ – її не можна потримати в руках, це не зображення – його не можна побачити, це не звуки – їх не можна почути.

Слід було б сказати: «статистичні звіти», або «статистичні дані». Але й все це не суттєво. Статистика відображає те, що вже відбулося, що зафіксовано, т.т. те, що є. Все те, що «можливо, колись, буде», це припущення, фантастика, уявлення, але точно не статистика!

Як пан Президент може бачите те, чого ще не сталося? Він або провидець (не доведено), або хвора людна з нестійкою психікою у якої марення і галюцинації, які вона сприймає за реальність і видає за дійсне (це припущення, а не «образа особи»).

По-п’яте, нарешті, давайте рахувати. В країні, на час написання матеріалу, загальна кількість населення складала – 41 мільйон 954 тисячі 774 особи.

ОДИН відсоток від цієї цифри: 419 547.
ДВА відсотки: 839 095.
ДЕСЯТЬ відсотків: 4 195 470.

Т.т., якщо припустити, що у словах Президента є логіка, то за найближчі два тижні у нас повинні захворіти на коронавірус – 833 тисячі 989 осіб?

Іншими словами, починаючи від понеділка, в Україні повинні щодня реєструвати – 59 тисяч 570 нових випадків зараження? Або 2 тисячі 482 випадки кожної години! І це при тому, що з того часу, як почали фіксувати випадки зараження (з кінця січня) в країні, на ранок 18-го квітня, було лабораторно підтверджено всього – 5 тисяч 106 випадків, з яких: 133 особи, що померли, 275 осіб, ті що вилікувалися.

Т.т. за попередні 3 місяці виявляли (в середньому) по 56 хворих за добу, а тут їх число зросте у сотні разів? З якого переляку?

Люди, агов! Ви там що, навіть у перший клас не ходили? Там зараз вже вчать рахувати до ста, а у другому вже діти оперують даними до сотень тисяч!

Що спонукало Президента говорити таке? Є різні варіанти відповідей:

Перший – він взагалі не володіє ситуацією;
Другий – не розуміє про що йде мова;
Третій – від нас приховують реальні цифри заражених на даний час (їх не 5 тисяч, а щонайменше 500);
Четвертий – треба яким завгодно шляхом тримати народ у напрузі;
П’ятий – слід яким завгодно шляхом утримати ситуацію під контролем для того, аби втілити у життя власні, приховані плани, а «вільний народ» може цьому стати на заваді.

Кожен пункт моїх припущень має прав як на самостійне життя, так і у компільованому вигляді. Можливе поєднання кількох пунктів, або всіх одразу.

Як на мене, то я схиляюся до того, що всі п’ять пунктів (хіба що окрім 3-го, і тільки у частині щодо кількості хворих), можуть бути поєднані єдиним логічним ланцюгом і витікати один з одного.

Так можна побудувати просту логічну послідовність (коли одне витікає з іншого). Причинно-наслідковий зв'язок цілком простежується.

В усьому, про що говорив президент немає головного: ані логіки, ані відповіді на питання, а що ж буде далі з так званим «карантином» (якій на ділі є порушенням конституційних прав громадян України)?

Закінчити слід так само не логічно: «Марк Йосифович, ви або хрестик зніміть, або труси одягніть…».

Сергій ОСОЛОДКІН
© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів