Сергей Осолодкин

Заслуженный журналист Украины

Зеленський – Порошенко = заочна війна

Зеленський – Порошенко = заочна війна
Народна мудрість говорить: «Не рий яму іншому – сам у неї потрапиш».

Здається саме у таку «яму» потрапив колишній президент України Петро Порошенко. Ще вчора він був першою і єдиною людиною у країні яка могла дозволити собі все що завгодно, а сьогодні ситуація змінилася настільки, що Петро Олексійович публічно жаліється всьому світові, що йому не дають нормально жити, працювати, займатися політикою, а тим більше бізнесом.

Чи є тут хоч доля правди?

Експерти стверджують, що Петрові Порошенко в першу чергу слід хвилюватися за своє «політичне життя». Це викликано не стільки небажанням не допустити його у велику політику (не дивлячись на те, що його партія – «Європейська солідарність» зуміла пройти до Верховної Ради України (ВРУ) ІХ скликання), а тим, що українці хочуть бачити вирішення справ стосовно нього «по-суті», т.т. дочекатися того моменту коли за Петром Олексійовичем прийдуть із кайданками і бодай на час слідства, або просто на кілька годин він опиниться у СІЗО. Цей олігарх майже ні у кого не викликає співчуття. На думку більшості він повинен відповісти за всі злочини, які допустив під час своєї президентської каденції.

Слід нагадати, що сьогодні проти Порошенко відкрито 12 карних справ, у яких він проходить поки що як свідок. До речі: минулого тижня Державне бюро розслідувань (ДБР) відкрило ще одне. Про це заявив заступник глави Адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрій Портнов, який подав чергову заяву до ДБР.

За словами Портнова, справа стосується подорожі Порошенка і його близьких на Мальдіви у 2018 році: які незаконно перетинали кордон за чужими паспортами. Він зазначив, що факти, які будуть встановлені у цій кримінальній справі, допоможуть визначити нові офшори, власність, активи і рахунки Порошенко і його оточення.

Нову кримінальну справу проти екс-президента відкрито за трьома статтями ККУ: незаконний перетин державного кордону, службове підроблення та підроблення документів.

ДОВІДКОВО. 16 січня 2018 року, прес-служба тодішнього глави держави повідомила, що президент України Петро Порошенко Новий рік зустрічав вдома у родинному колі, а потім побував на Прикарпатті та Мальдівах. Там також заявили, що оприлюднили інформацію про поїздки Порошенка постфактум, виходячи з міркувань безпеки. Журналісти натомість стверджують, що весь цей час Порошенко з дітьми був на Мальдівах, куди він потрапив приватним літаком, а кордон перетинав під «псевдонімом», т.т. під вигаданим ім'ям, що є прямим порушенням законодавства. Відпочинок родини екс-президента коштував не менше 500 тисяч доларів (більше 14 млн грн).

Щодо «сліз» Порошенко, то переважна частина користувачів Інтернет, де ситуація обговорюється дуже жваво, вважають, що Порошенко має отримати по заслугах, а також висловлюють сподівання, що він не сховається від правосуддя. Люди пишуть, що всерйоз розраховують побачити колишнього президента на лаві підсудних. При цьому багато хто з коментаторів розуміючі очевидні істини написали, що хліба не буде, а ось видовище повинно порадувати всіх. Варто звернути увагу на повідомлення автор якого порадував адекватною тезою: кожні п'ять років Україна отримує президента, який користується народною підтримкою, однак після закінчення терміну повноважень (а іноді раніше) люди починають вимагати над ним як мінімум правосуддя.

Тут варто задуматися над тим, що можливо саме ми робимо щось не так, якщо ті політики яких ми приводимо до влади, у підсумку не виправдовують наших очікувань. Можливо, не варто вірити словам тих, хто намагається пролізти у владу всіма способами?

Зеленський – кращий! Поки що...

Не дає спокійно жити Порошенко і той факт, що Зеленський за мінімальний час став не просто першим, а кращим ніж він.

Днями опублікований «Рейтинг» від якого, як кажуть обізнані люди, Порошенко був у нестямі від люті: колишній комік, а нині шостий Президент України, Володимир Зеленський названий найвпливовішою людиною України.

Багато що відбулося в Україні за останні шість місяців, і природно, всі події поточного року не могли не вплинути на новий «Рейтинг найвпливовіших людей країни». «Рейтинг» став рекордним за кількістю нових прізвищ. Він включає у себе сто імен впливових українців і у порівнянні з минулим роком, кількість нових прізвищ у його списку збільшилася на 30 осіб.

ДОВІДКОВО. «Рейтинг Топ-100 найвпливовіших громадян України» існує з 2003 року. Втім, 3 роки поспіль: з 2014 по 2017 рік списки «Рейтингу» не змінювалися, робота над оновленням не велась.

Фахівці впевнені у тому, що головна причина такої по-істині глобальної зміни та оновлення ТОПу – перемога Зеленського на президентський виборах з величезним відривом у результатах в порівнянні з іншими кандидатами.

Друге місце «Рейтингу» посів глава Офісу Президента – Андрій Богдан. Третє місце у найбагатшої людини України – Рінат Ахметова. Сьоме місце у Сергія Шефіра, режисера і першого помічник президента. Дмитро Разумков, глава партії «Слуга народу» знаходиться на дев'ятому місці. Єпіфаній, глава ПЦУ зайняв 34 місце. Журналіст Дмитро Гордон знаходиться на 89 позиції. Скандальновідома співачка Джамала зайняла 97 місце. Топ-100 замикають 24 моряки, які опинилися в полоні після того як їх направили через Керчинську протоку у Маріуполь – 100-е місце.

Не солодкий сон Порошенко

Не може спокійно спати Порошенко й тому, що «комік», на відміну від нього встиг за 2 місяці «наворотити» на міжнародній арені такого, чого екс-президенту не вдалося за всю каденцію.

Чого тільки не писали і не говорили про Зеленського: і щодо його провальної підготовки; і невміння себе вести, триматися, говорити, вести переговори; і щодо того, що він взагалі людина випадкова на цій посаді. Але, виявляється, все не так вже й погано як про це продовжує говорити Порошенко. Зеленський встиг заявити про себе настільки впевнено й цікаво, що навіть Дональд Трамп, Президент США на це відреагував. Міжнародні експерти здивовані – Зеленський домігся неможливого: Трамп має намір прилетіти в Україну.

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп має намір особисто відвідати Україну.

Українські політологи розповіли, що президент Зеленський домігся неймовірних висот у дипломатії: він фактично повернув Україну на геополітичну карту світу змінивши її позицію. Ми більше не жебраки, а маємо позицію сильного і повноцінного гравця(?). Тоді як під час правління Петра Порошенка, нашу державу знали в усьому світі тільки як країну-жебрака. Всі кому не лінь просили у світових лідерів гроші, а самі крали їх мільярдами.

Нещодавно стало відомо, що президент США Дональд Трамп має намір кілька разів зустрітися з главою нашої держави Володимиром Зеленським. Перша зустріч повинна відбутися у Європі, друга – у Вашингтоні. Експерти вказують, що саме під час другої зустрічі і повинна відбутися ґрунтовна розмова двох президентів. Крім того ведуться розмови, що Трамп буде в Україні.

Під час зустрічі президенти обговорять підтримку, яку США надають Україні, і підтвердять, що ця підтримка буде зберігатися.

Порошенко і «третій майдан»

Не дивлячись на те, що і парламентські, і президентські вибори пройшли відносно спокійно – існує ймовірність розвитку третьої революції, яка цілком може стати наймасштабнішою за всю історію незалежної України, - про такий розвиток подій постійно в останні місяці говорить Порошенко.

ДОВІДКОВО. Перша революція була мирною і носила назву «Помаранчева революція». Це сталося у 2004 році. 10 років по тому, сталася страшно подія, яка увійшла в історію і забрала 100 життів мирних жителів. Відбулася революція після декількох місяців Майдану, її назвали «Революція гідності».

У квітні 2019 року, несподівано для всього світу, Президентом України став колишній комік Володимир Зеленський. Пізніше, на позачергових парламентських виборах, він зі своєю партією «Слуга народу» отримав перемогу і привів у ВРУ «більшість». Це перший випадок з 1991 року, коли буде сформовано «однопартійну владу». Фахівці говорять, що фактично відбулася третя революція «Революція розуму» (коли люди не виходячи на вулиці, шляхом голосування, просто викинули з владних крісел тих, хто обманув їх сподівання).

Європейські і західні експерти вважають, що ці вибори були чесними і демократичними. У свою чергу ті, кого з влади викинули, і у першу чергу сам Порошенко, навпаки, завіряють у тому, що перемога Зеленського на обох виборах – це махінація проросійських олігархів, які хочуть керувати країною.

Ще до початку президентських виборів, коли стало зрозумілим, що на вибори йдуть «нові обличчя» – Зеленський та Вакарчук багато хто говорив, що у майбутньому Парламенті буде існувати коаліція партій «Слуга народу» та «Голос». Натомість фахівці попереджали – цього не буде. Адже Зеленський і Вакарчук в даному випадку не друзі, а «антагоністи».

ДОВІДКОВО. «Голос» був терміново створений як альтернатива «Слуги» саме для того, аби відбирати голоси у Зеленського.

На ділі все склалося зовсім по-іншому. Вакарчук хоч і не «товаришує» з Зеленським, але голоси «відбирав» не у нього, а у Порошенко, Тимошенко та «націоналістів». Тому говорити, що Зеленський-Вакарчук працюватимуть разом – даремно тратити час. Не випадково Зеленський під час виборчої кампанії заявляв: коаліції не буде ані з «Голосом», ані з жодною іншою партією.

Робота нового Парламенту ще не почалася, Зеленський ще немає повноти можливостей (які він набуде через власну фракцію), але деякі важливі рішення вже прийняті. Новий президент ще не зробив масштабних помилок, але в Україні є певні закономірності. Централізація влади вже двічі стала провокуючим фактором з боку націоналістів до спроб повалити існуючий устрій. Юристи однозначно перші дві «революції» називають юридичним терміном «повалення існуючої влади шляхом її насильницького захоплення».

Не секрет, що сьогодні де факто Україна навмисно розділена попередніми президентами (Порошенко – Ющенко) на два протиборчих табори за ознаками мови, культури, релігії. Саме ці «карти» націоналісти постійно «розігрують» коли намагаються нав'язати більшості свої погляди.

Окремі політики не виключають, що саме так звану «концентрацію» влади у руках Володимира Зеленського, а саме: «однопартійність» у Парламенті; призначення «свого» Прем'єра; керівників силових структур – націоналісти спробують «розіграти» для того, аби підбурити народ аби люди вийшли на вулиці для участі у новій «революції». Не даремно звучать слова: «Український народ такого точно не буде терпіти, і мовчати не буде».

При цьому під «українським народом» мають на увазі досить невелику купку людей у 3 – 5 тисяч, які намагаються роздмухати багаття, і «залити» під шкіру десяткам мільйонів «гарячої смоли». При цьому «активісти» та деякі «західники» забувають, що таку ситуацію народ України щойно пережив – при Порошенкові, який мав одноосібний вплив на всі процеси які відбувалися у державі. Тому говорити, що Зеленський «створю» щось нове, до цього небачене не варто.

При цьому не слід забувати, що його «стартова» позиція набагато сильніша ніж була у Порошенко. Йому довірили керувати країною аж 73% громадян. Ті ж громадяни привели у ВРУ абсолютну більшість тих, хто представляє його партію, що й дає йому можливість сформувати «монопартійну більшість». А тому говорити, що Зеленський узурпував владу немає жодних підстав – він виконує волю народу, а не «активістів».

Чи варто чекати «революції» на яку розраховує Порошенко і його оточення? Мабуть ні. Але тільки у одному випадку: якщо влада не буде нехтувати своїми правами і потурати примхам «активістів», які представляють інтереси вузького кола осіб з оточення окремих олігархів, які хочуть знову поставити на коліна весь народ України.

Сподіваємося, що новий силовий блок цього не допустить. Втім, це тема окремої розмови.

А поки продовжуємо спостерігати за агонією колишньої влади. Останні події з кримінальними справами говорять, що попереду нас чекаю глобальні зміни. Наступні 12 – 15 місяців (до планових місцевих виборів) принесуть багато гучних і скандальних заяв, затримань, судових процесів. Будемо сподіватися, що всі вони закінчаться законними вироками.

Кого відправлять за грати першим? Кажуть, що ставки колишнього Президента ростуть з кожним днем. От у цьому йому точно не позаздриш. Цей тоталізатор точно повинен лишати його сну. Адже ставлять на те скільки йому дадуть. Не на те «дадуть» чи «не дадуть», а саме на те «скільки». Тримаємо кулаки? Хтось за Феміду, а хтось і проти Порошенко...

Сергій ОСОЛОДКІН


фото УНІАН

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів