Сергей Осолодкин

Заслуженный журналист Украины

Хто кому «опозиція»

Хто кому «опозиція»
І хоча до офіційного моменту встановлення результатів на дострокових виборах народних депутатів України ще кілька днів,але за підсумками електронних протоколів (на момент написання матеріалу їх було опрацьовано 93,29%) можна говорити, що склад визначився і далі партії змагаються лише за додаткові мандати.

Вже зараз зрозуміло, що склад нової ВРУ буде таким (за партійними списками): «СЛУГА НАРОДУ», яка може мати 122 – 127 мандатів; «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ», у неї може бути – 37 депутатів; ВО «БАТЬКІВЩИНА», яка поки може розраховувати на 25 – 27 місць на Грушевського; «ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ», яка почала втрачати позиції, може привести 23 – 25 осіб; «ГОЛОС», може вважати своєю перемогою сам факт того, що вони потрапляють у Раду, і приводять 12 – 14 осіб зі свого списку.

Ще з десяток голосів поки «гуляють», вони будуть перерозподілені між партіями «фіналістками», які отримають їх від тих партій, які не набрали 5%, а отже не проходять у Раду (саме там «ховаються» «вільні» мандати).

Що ж стосується особистостей, то вони можуть бути такими:

«Слуга народу»

Дмитро Разумков, Руслан Стефанчук, Ірина Венедиктова,Давид Арахамія, Галина Янченко, Михайло Федоров, Олександр Корнієнко, Анастасія Красносільська, Олександр Ткаченко, Жан Беленюк, Сергій Бабак, Владислав Криклій, Олена Шуляк, Дмитро Наталуха, Єлизавета Ясько, Олексій Оржель, Андрій Герус, Михайло Радуцький, Денис Монастирський, Данило Гетманцев, Денис Малюська, Андрій Холодов, Гео Лерос, Сергій Кальченко, Максим Ткаченко, Єгор Чернів, Святослав Юраш, Павло Сушко, Ірина Верещук, Олександр Кубрак, Юлія Діденко, Дмитро Соломчук, Михайло Ананченко, Анна Коваленко, Владлен Неклюдов, Ігор Кривошеєв, Сергій Іонушас, Олександр Завітневич, Вадим Струневич, Володимир Воронов, Юрій Аристов, Юрій Кисіль, Вадим Галайчук, Артем Ковальов, Валерій Стернійчук, Галина Михайлюк, Роман Бабій, Олександр Качура, Анна Новосад, Артем Культенко, Олег Марусяк, Микола Кириченко, Галина Третьякова, Павло Халімон, Олена Мошенець, Ольга Саладуха, Ольга Коваль, Аліна Загоруйко, Олег Бондаренко, Михайло Крячко, Марина Бардіна, Людмила Марченко, Іван Юнаков, Дар'я Володіна, Ольга Савченко, Оксана Гринчук, Володимир Козак, Андрій Лисюк, Олександр Сова, Володимир Ватрас, Роман Мулик, Олег Тарасов, Анатолій Костюх, Євген Брагар, Євген Безгін, Олександр Салійчук, Елла Рєпіна, Арсеній Пушкаренко, Мар'ян Заблоцький, Андрій Клочко, Юлія Овчинникова, Олександр Мережко, Олексій Устенко, Олександр Кабанов, Федір Веніславський, Лада Булах, Євген Петруняк, Олександр Мариковський, Олександр Федієнко, Андрій Мотовіловец, Анна Колесник, Єлизавета Богуцька, Артем Нагаєвський, Микита Потураєв, Павло Якименко, Артем Кунаев, Дмитро Припутень, Максим Павлюк, Василь Мока, Богдан Торохтій, Оксана Дмитрієва, Маргарита Шол, Андрій Костін, Руслан Горбенко, Андрій Жупанин, Ростислав Тістик, Євгенія Кравчук, Неллі Яковлєва, Сергій Гривко, Петро Павловський, Ірина Аллахвердиева, Олена Вінтоняк, Юрій Заславський, Андрій Задорожний, Остап Шипайло, Іван Шинкаренко, Ольга Совгиря, Володимир Крейденко, Тарас Тарасенко, Микола Сольський, Павло Фролов, Михайло Новіков, Вікторія Підгорна, Олена Хоменко, Анатолій Остапенко

«Опозиційного платформа – За життя»

Юрій Бойко, Вадим Рабинович, Віктор Медведчук, Наталія Королевська, Сергій Льовочкін, Василь Німченко, Нестор Шуфрич, Сергій Ларін, Сергій Дунаєв, Тарас Козак, Вадим Столар, Юрій Іоффе, Юлія Льовочкіна, Ігор Абрамов, Дмитро Ісаєнко, Микола Скорик, Григорій Суркіс, Ігор Кисельов, Юрій Загородній, Анатолій Бурмич, Михайло Папієв, Олександр Колтунович, Григорій Мамка, Володимир Кальцев, Юрій Павленко, Наталія Приходько, Віктор Чорний, Віталій Борт, Михайло Макаренко, Олег Волошин, Тетяна Плачкова, Олександр Пузанов, Суто Мамоян

«Європейська солідарність»

Петро Порошенко, Андрій Парубій, Ірина Геращенко, Михайло Забродський, Софія Федина, Мустафа Джемілєв, Яна Зінкевич, Ахтем Чийгоз, Олег Синютка, Іванна Климпуш-Цинцадзе, Артур Герасимов, Степан Кубів, Ірина Фриз, Ніна Южаніна, Ірина Луценко, Вікторія Сюмар, Володимир Ар'єв, Ростислав Павленко, Микола Величкович, Сергій Алексєєв, Руслан Князевич, Максим Саврасов, Марія Іонова, Наталія Бойко, Володимир В'ятрович, Ірина Никоряк

«Батьківщина»

Юлія Тимошенко, Сергій Тарута, Валентин Наливайченко, Сергій Соболєв, Олена Кондратюк, Іван Кириленко, Андрій Кожем'якін, Григорій Немиря, Сергій Власенко, Валерій Дубіль, Олександр Абдуллін, Іван Крулько, Анжеліка Лабунська, Костянтин Бондарєв, Михайло Цимбалюк, Віталій Данилов, Ольга Белькова, Олексій Кучеренко, Андрій Ніколаєнко, Михайло Волинець, Андрій Пузійчук, Олена Шкрум

«Голос»

Святослав Вакарчук, Юлія Клименко, Кіра Рудик, Ярослав Железняк, Олександра Устинова, Олег Макаров, Ярослав Юрчишин, Сергій Рахманін, Соломія Бобровська, Ольга Стефанишина, Володимир Цабаль, Андрій Осадчук, Роман Костенко, Роман Лозинський, Інна Совсун, Леся Василенко, Рустем Умеров, Аліна Свідерська.

Здебільшого прізвища першого і п'ятого номерів партій у цьому списку нічого не говорять, адже вони насправді «нові» і більшість з них ми ніколи не чули. Втім, це не говорить про те, що вони не були у інших партіях, що вони не були у владі, чи при ній.

Ще більше таких «нових» облич зі старими хвостами і скелетами у шафах серед мажоритарників. Там взагалі іноді таке можна побачити, що волосся стають дибом. Це вказує на кілька факторів: по-перше, нерозбірливість як «слуг» так і «голосу» щодо власної кадрової політики; по-друге, масове зомбування електорату. Подавляюча більшість голосувала не за людину, а за «образ», за назву партійної сили, яка її висунула. Це зайвий раз доводить, що наш електорат так і не навчився поважати сам себе; по-третє, це дає привід говорити, що мажоритарна система себе пережила. Прикро, що вона на ділі так і не стала тим самим фільтром і бар'єром коли у владу приходять не партійні функціонери які купують місця у списку, а ділові люди, які насправді працюють, яких знають. У чотирьох з п'яти округів в нашій області виборці купили «кота у мішку». Обрали людей, які ніколи не будуть самостійними політиками, і яких виборці у найближчі п'ять років не побачать, хіба що у телевізорі. Вони не будуть самостійним гравцями, вони будуть сліпо виконувати те, що їм скажуть.

Ось результати по наших округах

ОВО № 182
Павліш Павло Васильович, «СЛУГА НАРОДУ» – 38,80%.
Сальдо Володимир Васильович, «ОПЗЖ» –16,04%
Федін Василь Вікторович, «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК» – 9,27

ОВО № 183
Вагнєр Вікторія Олександрівна, «СЛУГА НАРОДУ» – 39,45
Опанащенко Михайло Володимирович, «ОПЗЖ» – 14,56%
Кирилов Юрій Євгенович, «Європейська Солідарність» – 9,24%

ОВО № 184
Колихаєв Ігор Вікторович, самовисування – 46,34%
Репілевський Данило Едуардович, «СЛУГА НАРОДУ» – 30,54%
Вінник Іван Юлійович, само висування – 11,04%.

ОВО № 185
Іванов Володимир Ілліч, «СЛУГА НАРОДУ» – 31,13%.
Філіпчук Павло Ігорович, «ОПЗЖ» – 22,07%.
Хлань Сергій Володимирович, самовисування – 16,00%.

ОВО № 186
Ковальов Олексій Іванович, «СЛУГА НАРОДУ» – 35,34%
Рибалко Сергій Вікторович, «ОПЗЖ» – 18,15%
Рищук Євген Миколайович, самовисування – 17,49%.

Єдине, що тішить у цій «картині» так це те, що жоден з колишніх депутатів не зміг «пролізти» у новий Парламент.

Що ж стосується мажоритарників у інших регіонах, то тут пальму першості так само утримують «слуги». За підрахунками аналітиків ця політсила може розраховувати на 126 мандатів і це більше ніж за списками, а загалом «слуги» можуть набрати 248 мандатів, що дає їм можливість утворювати «монокоаліцію» і правити одноосібно. Про це більш детально поговоримо окремо.

Що ж стосується ОПЗЖ, то вони можуть додати до свого списку лише 7 депутатів. Не більш як по 2 депутати від мажоритарки можуть отримати інші три партії.

Решта партії, які не долають 5-відсотковий прохідний бар'єр, отримають 8 місць по мажоритарних округах, а самовисуванці – 50.

Чи всі мажоритарники будуть вступати у якісь фракції? Закон цього не вимагає. Аналітики говорять, що перші півроку всі «партійні» висуванці точно будуть у складі відповідної фракції, а от що буде далі прогнозувати не береться ніхто. Втім, і це тема окремої розмови.

А поки триває підрахунок голосів у партії «Слуга народу» вже заявили про те, що у них є намір оскаржити в судах результати виборів щонайменше у 10 округах.

«Ми плануємо оскаржити результати виборів в 10 округах, де були виявлені найбільші порушення під час голосування! Хоча підкуп виборців був зафіксований більш ніж в 30 округах, однак вплинути на результати голосування це може тільки в 10», - йдеться у повідомленні.

Керівник передвиборного штабу партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко: «... в цих округах зараз збирається матеріал для звернень в окружну комісію, потім – для судових розглядів, а потім – звернень до ЦВК зі скаргами про визнання результатів на окремих дільницях недійсними або невизнання результатів в окрузі».

У політсилі зазначили, що на 78-му окрузі в Запорізькій області зафіксували багато випадків підкупу виборців, в результаті чого отримано 3 000 недійсних бюлетенів. На 64-му окрузі в Житомирській області, де програє Сергій Пашинський, «відбуваються незрозумілі події і з'являються тітушки».

У Закарпатській області на 68-му і 69-му округах (в останньому з незначним відривом від кандидата від «Слуги народу» переміг нардеп Віктор Балога) зафіксовано багато порушень і масовий підкуп; у Львівській області на119-му окрузі на 17 ділянках зафіксовано підкуп членів ДВК; у Вінницькій області на окрузі №15 є факти підкупу виборців.

Багато порушень зафіксовано в Луганській області, зокрема на одному з округів кандидат роздавав цукор. До проблемних віднесли також 146-й і 137-й округи.

Здається у «СН» увійшли у смак і хочуть добрати конституційну більшість...

Чим така монополізація гикнеться народу України? Поживемо – побачимо. Поки аналітики роблять обережні припущення, що це може бути...

Втім, і це тема окремої розмови, до якої ми повернемося обов'язково.

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон