Сергей Осолодкин

Заслуженный журналист Украины

Все, що треба знати херсонцям про державну допомогу в 2019 році

Все, що треба знати херсонцям про державну допомогу в 2019 році
На порозі старту офіційної виборчої кампанії, влада намагається показати, що вона насправді готова турбуватися про народ,і що всі її дії, на відміну від опонентів, спрямовані саме на це.

Чи насправді це так? Чи насправді слід вірити? Чи насправді слід голосувати?

Перед вами цифри, викладки, судження, репліки, а ви вже самі судить вірити чи ні викладеному? Буде обіцяне втілено у життя, чи це будуть знову тільки пустопорожні балачки?

44% українців отримують державну допомогу

Минулого тижня міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив, що 5 мільйонів домогосподарств в Україні отримують субсидії. Невже це ті самі цифри якими Україні слід пишатися?

«Приблизно 44% людей отримують ті чи інші види державної соціальної допомоги. Адже ми повинні розуміти, що, згідно з Конституцією, Україна – держава соціальна», - заявив Міністр.

Що витікає з такої заяви? Наприклад те, що для того, аби фінансувати всі програми житлових субсидій у 2019 році з державного бюджету буде витрачено всього лише 55 млрд грн. У той час як на виплату боргів по зовнішнім запозиченням у 2019 році слід витратити близько 350 мільярдів гривень.

Вам немає чим платити за тепло?

Якщо вірити Гройсману, то переживати не слід: всі витрати на тепло – оплатить держава. Не далі як тиждень тому Прем'єр-міністр України переконував: «Ми захистимо всі малозабезпечені сім'ї. Не переживайте через ціни на тепло, все те, що потрібно, заплатить держава, і на ваших рахунках це жодним чином не позначиться. З 1 січня ми вже починаємо монетизацію субсидій».

За словами Прем'єра саме така форма дасть можливість і частину коштів віддавати, і заощаджувати, аби всі знали і те скільки у них грошей на рахунку в банку, і скільки слід витрачати.

Слід пам'ятати, що про проведення 100%-ї монетизації Гройсман почав говорити ще два роки тому, і обіцяв це закінчити вже двічі. В останній раз до початку цього опалювального періоду.

Крім того не слід забувати, що три роки тому той самий Гройсман обіцяв, що тоді було останнє підвищення ціни на газ.

Субсидії чи пільги?

Держава пишається тим, що дала можливість кожному самому вибирати, що для нього краще: субсидія чи пільгова оплату комунальних послуг.

«Якщо сім'я має право на субсидію, проте її розмір невеликий і, на її думку, доцільніше платити за комунальні послуги з урахуванням пільги, то необхідно подати заяву до органу соціального захисту населення про припинення надання субсидії.

І навпаки: якщо у опалювальний період сім'ї доцільніше користуватися субсидією, то необхідно подати заяву для призначення субсидії», - сказано у повідомленні на урядовому сайті teplo.gov.ua.

Відзначається, що підставою для надання пільги на оплату житлово-комунальних послуг є посвідчення, яке вказує, до якої категорії пільговиків відноситься та чи інша особа і, яка знижка по оплаті за житлово-комунальних послуг їй належить. «При пільговій оплаті за послуги квитанції надходять вже з урахуванням знижки».

Основними категоріями пільговиків, які мають право на комунальну знижку є:
- учасники війни (50% знижка);
- члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни (50% знижка);
- особи, які мають особливі та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, їх вдови (вдівці) (100% знижка)
- учасники бойових дій (75% знижка)
- особи з інвалідністю внаслідок війни (100% знижка)
- ліквідатори аварії на ЧАЕС та постраждалі в результаті аварії на ЧАЕС І та ІІ категорії (50% знижка)
- жертви нацистських переслідувань (знижка від 50 до 100%);
- діти війни (25% знижка).

Субсидіям – пріоритет

Президент минулого тижня пафосно заявив: «Поставив вимогу до Уряду – захистити людей, вдосконалити і розширити програму субсидій, збільшити кошти на її виконання. Щоб від зростання тарифів не постраждала жодна бідна людина, для якої це підвищення є критичним. На 100% забезпечити субсидіями тих, хто в них реально потребує».

Хто чим пишається, а Порошенко, на 5 році президентства тим, що в державі є злиденні. А як звучить: «Якщо її (вимогу) не врахують при підготовці державного кошторису до другого читання, то зроблю те, чого ще ніколи не робив – просто не підпишу бюджет!». Всі втратили свідомість!

Чому ростуть ціни на газ?

Чому Порошенко грудьми захищає грабіж і мародерство НАК «Нафтогаз»?

Експерти свідчать: лише тому, що відтепер надра держави у його руках! Ось він і вичавлює з лохів все...

Основним власником одного з найбільших ліцензіантів на видобуток газу в Україні є ТОВ «Аркона Газ-Енергія» власником якого є Олег Ольховий. Йому відійшли 49,5% Статутного капіталу фірми, яка раніше належала офшору «Ashburi Universal». Про це йдеться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб.

Разом з тим, Ольховий раніше був директором ТОВ «Спортивно-оздоровчий комплекс «Монітор», офіційними бенефіціарами якого є президент України Петро Порошенко и нардеп від БПП Ігор Кононенко. Ця компанія прописана за адресую вул. Електриків, 29 а, де розміщено відомій спортивно-розважальний клуб «5 елемент».

Окрім Ольхового частками статутного капіталу в «Арконі газ-енергія» також володіють: Ігор Мичко (22,75%), Олександр Нещотний (22,75%) и Олексій Гребенченко (5%), який за даними програми «Схеми» на початку 2000-х років працював у ПАТ «Укропткульттовари», кінцевім бенефіціарним власником якого був й досі залишається Петро Порошенко.

Бюджету бути?

Критично важливо аби бюджет було прийнято до кінця цього тижня, але не пізніше початку грудня.

Перший заступник голови фракції Партії «Блок Петра Порошенко» Ігор Кононенко висловив упевненість, що Державний бюджет 2019 року може бути проголосований Верховною Радою на початку грудня або раніше: «На сьогоднішній день йде абсолютно конструктивний бюджетний процес і діалог між Кабінетом міністрів і Верховною Радою, в першу чергу, по лінії Кабінет міністрів – профільний бюджетний комітет. Тому проект Державного бюджету на 2019 може бути остаточно прийнятий на початку грудня».

З моменту голосування бюджету у першому читанні до його подано понад 4 тисячі правок. Кононенко цинічно зауважив: «... до нього було багато пропозицій народних депутатів, однак, все врахувати неможливо, враховуючи дохідну частину бюджету».

Отже чекати, що всі будуть задоволені не доводиться. Таким чином можна вважати, що боротьба за основні цифри ще попереду і голосувати його будуть у першу чергу ті, хто отримає «подачки» або на округ, з метою наступних виборів, або на власні інтереси, це стосується в першу чергу тих, у кого шансів на обрання в наступне скликання немає. Чому так поспішають? Гроші від МВФ!

Чи є шанс?

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман не втомлюється повторювати, що бюджет-2019 слід затвердити до 1 грудня: «Нам необхідна стабільність – стабільний і стійкий ріст. Я хочу підкреслити, що вирішальним фактором цієї стабільності є затвердження парламентом держбюджету до 1 грудня».

Прем'єр при цьому відзначив, що держбюджет повинен бути збалансований – щоб витрати відповідали доходам: «Адже будь-які відхилення у витратах від доходів – це нова криза, тоді як ми повинні говорити про стабільне зростання».

Бюджетна ніч?

Ми вже звикли, що бюджет на наступний рік приймають пізно вночі, або навіть під ранок, коли більшість з депутатів вже уяви немає, а що ж там всередині. Коли зненацька, з «голосу» з'являються поправки, які коштують сотні мільйонів гривень для когось у власний гаманець.

Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко, заявив: «Ми отримали вже попереднє схвалення проекту держбюджету Верховною Радою, отримали висновки і пропозиції народних депутатів. Найближчим часом він буде внесений до парламенту до другого читання. 22 листопада ми маємо всі шанси на те, щоб державний бюджет на наступний рік був прийнятий і ми нормально, планово вступили в новий рік без проблем з фінансуванням».

І хоча Міністр голосно наполягав, що державний бюджет на 2019 – це, в першу чергу, осучаснення пенсій, підвищення пенсійних виплат на наступний рік, перерахунок пенсій військовослужбовців, це бюджет армії і питання субсидій: «По суті, державний бюджет, запропонований сьогодні урядом, зберігає всі позитивні програми, які були, і по більшості програм суми фінансування збільшуються».

На ділі це черговий бюджет «проїдання», який владна структура, з якою ми попрощаємося наступного року, намагатиметься покращити свій власний стан.

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів