Сергей Осолодкин

Заслуженный журналист Украины

Херсонці, а ви знаєте, що зараз реформують?

Результати опитувань яскраво доводять, що абсолютна більшість населення України абсолютно не підтримує жодну з реформ які започаткували минулого року на «владних пагорбах» у Києві.

В Україні є кілька як державних так і приватних Центрів які регулярно проводять опитування думок громадян по різним напрямкам. До їх результатів можна ставитися по різному, адже кожна з структур виконує певні замовлення і, як правило, видає результати з урахуванням того, що хоче чути замовник.

Так, наприклад, наприкінці минулого року Центр Разумкова досліджував ставлення громадян України до реформ, які були запропоновані як Кабміном так і Президентом України.

Дані опитування свідчать що більшість українців не підтримують такі ініціативи.

На першому місці по «сприйняттю» стоїть реформа системи освіти: її підтримували 26% опитаних; проти – 41,8%; байдужими до реформування цього напрямку виявилися – 11,7% опитаних, а 20,5% взагалі не змогли відповісти на це питання.

Щодо медичної реформи, то її підтримує ще менше українців – 21,2%; 56,9% – сприймали ініціативу негативно; 6,9% – байдужі до цих нововведень, а 15,0% – не відповіли на питання.

Ще менше тих, хто підтримує пенсійну реформу, таких тільки – 19,9% респондентів; абсолютна більшість – 56,9% проти; 6,9% - ставляться до питання байдуже; тоді як 16,3% – не змогли відповісти.

До земельної реформи позитивно ставиться ще менше громадян України тільки – 14,6%; 52,3% – сприймають таку реформу негативно; 10,5% – із байдужістю; 22,5% – не змогли відповісти.

На передостанньому місці серед провалених «реформ» опинилася так звана «Судова реформа» її підтримували тільки 12,6% респондентів; 49,1% – проти; 11,9% - байдужі; 26,3% – не змогли відповісти.

Абсолютним провалом є проведення так званої планової приватизації державних підприємств. Тут позитивне ставлення висловили тільки 12,4% громадян; 49,9% – ставляться негативно; 12,0% – із байдужістю, тоді як – 25,7% не уявляли про що йшла мова.

І на останньому місці стоїть боротьба із корупцією. Понад 60% громадян України вважають, що вона повністю провалена.

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів