Сергей Осолодкин

Заслуженный журналист Украины

«Золотий» Трамп

 «Золотий» Трамп
У середу зранку, як тільки стало відомо про перемогу у США Дональда Трампа, єврооблігації України різко подешевшали.

За даними агентства Bloomberg, у негативній динаміці лідерами були суверенні єврооблігації з погашенням у вересні 2023 року: їх вартість до 10.50 год. впала на 2,65 процентних пункту (п.п.) – до 95,35% номіналу, прибутковість зросла на 53,1 базисних пункту (б.п.) – до 8,666% річних.

Слідом за зазначеними євробондами активно дешевшають єврооблігації Україна-26 і Україна-27, котирування яких впали на 2,6 п.п. - 93% і 93,25% номіналу відповідно, а також євробонди Україна-22 і Україна-25, що подешевшали на 2,5 п.п. - до 95,95% і 94% номіналу відповідно.

Прибутковість всіх цінних паперів перевищила 8,6% річних.

Що стало причиною? Наслідок тих очікувань, які були щодо результатів виборів у США, а також зростання невизначеності, яка пов'язана з майбутньою політикою Трампа у т.ч. і щодо України.

Скоріш за все, вважають аналітики економічного сектору, така невизначеність буде тривати аж до самої інавгурації новообраного президента яка відбудеться у лютому (процес передачі влади у США триває близько 80 днів).

Схожих оцінок дотримується і аналітики Sberbank Investment Research: «Фінансовим ринкам знадобиться якийсь час для того осмислення наслідків зробленого Америкою вибору. Це різко підвищує невизначеність навколо подальшого розвитку подій».

Тоді як аналітики інвестбанку Merrill Lynch вважають таку різку реакцію єврооблігацій України очікуваною, оскільки раніше цінні папери мали вигляд переоцінених на фоні інших високоризикових суверенів.

Крім того, занепокоєння викликають і побоювання щодо того, що від Трампа очікують ймовірного ослаблення уваги США до України.

Якщо у найближчий час МВФ прийме рішення про подальшу співпрацю, то це може ослабити рівень падіння недовіри до Українських цінних паперів, думають аналітики Merrill Lynch.

Крім того, перемога Дональда Трампа змусила інвесторів шукати актив-притулок, що призвело до зльоту ціни на золото майже на 5% до шеститижневого максимуму, після чого котирування розгубили частину зростання.

Це найбільше зростання ціни золота за час однієї торгової сесії починаючи з 24 червня, коли дорогоцінний метал подорожчав відразу на 8% після того, як Великобританія проголосувала за вихід з Європейського Союзу. За підсумками того дня котирування виросли на 4,8 відсотка.

«Президентство Трампа означає тривалий період невизначеності, в якому кожна заява обраного президента буде здійснювати величезний вплив на ринки», - Джошуа Ротбарт, керуючий партнер гонконгської J. Rotbart & Co.

«Економічна невизначеність, яка за цим піде, викличе зростання попиту на безпечні активи і розпродаж на азіатських фондових ринках», - Кемерон Олександр, аналітик Thomson Reuters GFMS.

«Золото зіткнеться з технічним опором на рівні $1.380», - Харіш В, головний аналітик Geofin Comtrade Ltd.

«Турбулентність на ринку, яку, швидше за все, викличе перемога Трампа, ймовірно, утримає ФРС від збільшення ставки в наступному місяці", - Крейг Ерлам, аналітик Oanda.

«Разом з тим, ситуація, що склалася на зовнішніх ринках у зв'язку з результатами виборів в США, може мати обмежений короткостроковий вплив на стан українського валютного ринку», - заявив заступник голови Нацбанку України Олег Чурій. – Турбулентність на світових фінансових ринках не матиме значного впливу на валютний ринок, з огляду на відсутність в даний час доступу України до ринків капіталу. Отже, ми не очікуємо такою волатильність обмінного курсу, яка створила б істотні ризики для виходу інфляції за межі цільових показників (12% +/- 3 п.п. на 2016 рік і 8% +/- 2 п.п. на 2017 рік)».

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів