Сергей Осолодкин

Заслуженный журналист Украины

Ви подумали про майбутнє Херсона?

Ви подумали про майбутнє Херсона?
Сьогодні, 14 жовтня в Україні, у переддень другого туру виборів міських голів, у містах де населення понад 90 тисяч, день тиші. Завтра нам знов у путь – до виборчих скриньок.

Багато, хто говорить сьогодні, що не слід йти на дільниці, що знову все вирішено до нас і замість нас. Знову і знову нам говорять, що голос окремої людини нічого не значить, а отже голосуй не голосуй, а ні яких змін не відбудеться.

Закликаю вас і переконую: не вірте і не слухайте тих, хто таке говорить! Слід голосувати, слід обирати, слід дати шанс місту на розвиток, на зміну і оновлення.

Ми з вами заслужили на те, аби влада змінилася, аби ми стали рухатися у іншому – цивілізованому напрямку. Слід вносити зміни і сьогодні, і завтра, і завжди. Ми повинні пам'ятати, що тільки якщо всі разом ми візьмемося за справу, то тільки тоді буде результат, будуть зміни, будуть покращення.

Не можна весь час залишатися вдома, і робити вигляд, що це тебе не стосується.

Не можна залишатися осторонь вирішення тих питань, які є сьогодні у місті.

Прийдіть завтра і проголосуйте за зміни, за оновлення, за те, аби у місто прийшов розвиток.

Не слухайте тих, хто переконує вас, що там все обійдеться без вас. Без вас, без вашого голосу нічого не зміниться. Нічого не буде рухатися уперед. Ми повинні самі себе розуміти, і самі із собою радитися.

Технології, які використовують окремі політики спрямовані саме на те, а би залишити все так, як було 3 – 5 – 10 – 15 років тому. Чим менше вас прийде на дільниці, тим простіше буде руйнувати й псувати, тим зручніше буде красти ваші голоси, фальсифікувати результати виборів.

Прийдіть самі, і запросіть ваших друзів, рідних, приятелів, знайомих прийти на дільниці та проголосувати!

Завтра на вас чекатиме тільки один бюлетень, у якому буде тільки два прізвища, то ж це не займе багато часу. Не пошкодуйте 30 хвили, прогуляйтеся до вашої виборчої дільниці.

Пам'ятайте, що завтра ви дасте шанс місту розвиватися, і від того, як ви проголосуєте, буде залежите майбутнє нашого міста. Зробіть крок, зробіть правильний вибір, не дайте можливість руйнувати місто.

Нагадаю, що завтра у місті Херсоні, відповідно до чинного законодавства відбудеться другий тур виборів Херсонського міського голови. У виборчий бюлетень включено двох кандидатів, які набрали найбільшу кількість ваших голосів у першому турі.

Кандидати включені у бюлетень у алфавітному порядку, за абеткою. Виборчі дільниці відкриються завтра о 8 ранку, і будуть працювати до 20 години вечора. Після чого їх буде закрито, і розпочнеться підрахунок голосів.

Нагадаю, виборчий бюлетень має форму прямокутника, який містить відривний корінець, на якому ви повинні будете розписатися та саме бюлетеня для голосування, на якому повинна стояти печатка дільничної комісії і перед тим, як його видати вам, там повинні бути вписані прізвище та ініціали члена комісій, який його видав.

Якщо печатки, або прізвища і ініціалів члена ДВК не буде, то бюлетень потім буде визнаний недійсним.

У бюлетень внесено такі дані: Номер по порядку; Квадрат для голосування; Прізвище ім'я, по батькові кандидата; Коротка інформація про нього та про суб'єкт висування (партія/самовисування).

Ви маєте зробити позначку у квадраті для голосування. Це може буде «хрестик», «галочка», «плюс», або будь-яка інша позначка. Звертаю вашу увагу, що позначка не повинна виходити за межі лінії розподілу між двома кандидатами, адже це може дати привід потім визнати бюлетень недійсним.

Якщо ви зробите більш ніж одну позначку, або не зробите будь-якої, бюлетень буде вважатися недійсним, і голос ваш не буде врахований при загальному підрахунку голосів.

Якщо під час голосування ви припустилися помилки і поставили позначку не там де хотіли, або випадково зіпсували бюлетень, ви маєте право один раз звернутися до відповідного члена комісій, який видавав вам бюлетень, із письмовою заявою щодо заміни вам бюлетеня.

Обраним Херсонським міським головою буде один із двох претендентів, який набере просту більшість голосів від тих, хто візьме участь у голосуванні. Вибори будуть вважатися такими, що відбулися, навіть якщо у голосуванні візьме участь бодай один виборець.

Тому, не зволікайте. Пам'ятайте, що кожен голос йде на вагу золота. Особливо звертаюся до тих, хто хоче змін – приходьте, у вас є реальний шанс змінити життя міста на краще, поліпшити своє життя і життя тих, хто вам дорогий, тих, хто для вас щось значить.

А тому, просто не слід завтра лінитися, а слід одягтися й пройтися до вашої дільниці. Тим більше, що синоптики на завтра обіцяють досить пристойні погоді умови.

Всі сайти показують, що сьогодні вночі та завтра вдень по Херсону та області мінлива хмарність, без опадів, вночі хмарно з проясненнями, вдень ясно, сонячно, часом небо хмаритиметься. Вітер західний від 5 до 10 метрів за секунду. Температура повітря від 10 до 14 градусі тепла. Відносна вологість повітря до 42%. Тож, сама погода сприятиме вашому волевиявленню, і тому, щоб над містом завжди було сонячно, а ми завжди раділи кожному новому, оновленому дню.

Що ж стосується підрахунку голосів, то на цей раз він буде швидким. Скоріш за все вже до півночі неділі комісії порахують голоси, адже слід буде рахувати тільки один бюлетень.

Я думаю, що вже до ранку більшість ДВК встигнуть звітувати перед ТВК, адже округ у нас єдиний одномандатний, і тут немає потреби їздити по кількох ТВК, і здавати проміжні результати, як це було із депутатами міської ради.

Якщо не буде надзвичайних ексцесів, то вже у понеділок вранці ми будемо знати щонайменше попередні результати, і один із кандидатів відкорковуватиме шампанське.

Хоча, я думаю, що без кількох гострих політичних заяв, і можливо двох-трьох судових позовів не обійдеться. Тоді остаточні підсумки почуємо скоріш за все у середу – четвер (поки йтимуть судові засідання, а можливо й перераховуватимуть голоси по кількох окремих дільницях).

Все знову-таки буде залежати від того, як багато виборців прийде голосувати за оновлення влади у нашому місті. Давайте зрозуміємо, що чим більше нас буде біля урн, тим менше шансів спаплюжити наше волевиявлення і вкрасти наше майбутнє.

Тому я й закликаю всіх, прийдіть і проголосуйте: і самі, і запросіть із собою ваших дітей, друзів та рідних. Ми повинні відстояти своє майбутнє і майбутнє нового міста!

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів