Отже, «Запад нам поможет»?
Ні, тут питання, скоріше, в іншому – а саме: у моральності й порядності нашого чиновництва, у якого, судячи із думки мас, які, як відомо сила, а «против массы не попрёшь!», ці якості давним-давно атрофовані. А, можливо, їх не виявлено навіть на генетичному рівні. У нашого чиновництва, мабуть, зовсім інша ДНК. У тім числі містечкового, про що ми писали не раз.
Тому заміна «регіоналів» на «демократів» і навпаки – це просто мавпяча праця. На підтвердження тому - черговий міні-майдан, який відбувся нещодавно в Києві і вимагав відставки Генпрокурора Яреми, винісши вердикт: «Такої корупції [як зараз] не було ніколи, при жодному генпрокурорі. Ні за Потебенька, Піскуна, чи Пшонки!».
Звичайно, вимоги майданістів адресовані не стільки Яремі, скільки самій СИСТЕМІ! А вона, судячи із настроїв певної частини суспільства, не змінилась. І якщо Віктор Янукович обіцяв «почути кожного» й про обіцянку забув, то її, схоже, вирішив виконати Петро Порошенко, поставивши на ключові позиції – фінанси й економіку – людей «зі сторони».
Отже, «запад нам поможет»? Побачимо. Щоправда, «запад», якщо по правді, то не зовсім «запад». Із трьох закордонних міністрів, які увійшли в уряд Арсенія Яценюка, Наталія Яресько, новий міністр фінансів, хоч і громадянка США, але коріння її українське. Та й працює в Україні давно. Вона одна із співзасновників фандрейзингу Horizon Capital і його головний виконавчий директор. (Фандра?йзинг - це процес залучення грошових коштів та інших ресурсів, у т.ч. людських, матеріальних, інформаційних тощо, які організація не може забезпечити самостійно, та які необхідні для реалізації певного проекту або своєї діяльності в цілому, - таке тлумачення терміну. Щось подібне свого часу, тільки зі знаком «мінус», створив Сергій Мавроді)
Усе ж ми повинні пам'ятати, що пані Яресько отримала орден княгині Ольги від Президента України Леоніда Кучми у 2003 році за внесок в українську економіку.
Міністром економічного розвитку призначено Айвараса Абромавичуса, громадянина Литви. Пан міністр - партнер шведської інвестиційної компанії East Capital, яка вклала в українську економіку 200 млн. доларів США інвестицій. На переконання його патронів, Айварас Абрамавичус (по-нашому Абрамович) має достатньо знань, щоб працювати міністром. «Він вірить в Україну і вкладає сюди капітал. Звичайно ж, у його інтересах зробити так, щоб економіка України розвивалась. У нього широкий горизонт поглядів і знань у нього достатньо. Інша справа – як він зможе ці знання проявити в роботі», - характеризують нового міністра в уряді.
На посаду глави Мінохорони здоров'я призначено 44-річного історика, грузина Александра Квіташвілі, який вивчав в Тбіліському держуніверситеті курс «Новітня історія США». Згодом одержав диплом магістра у сфері державного управління і працював у фінансовому й адміністративному департаменті Медичного центру Атланти (США). Після повернення в Грузію у 1993 році, працював у грузинському представництві програми розвитку ООН на посаді офіцера адміністрації і фінансів. У 1995-1997 роках – заступник начальника грузинської місії Комітету допомоги об'єднаної методистської церкви і виконуючий обов'язки керівника місії.
Нинішній український міністр працював консультантом у різних міжнародних організаціях в Азербайджані, Литві, Україні, Вірменії й Сербії. У 2002 - 2003 роках повернувся на «другу батьківщину» і працював у Нью-Йорку, в Інституті Заходу і Сходу, а також консультантом Інституту трансатлантичного партнерства проти СНІДу. У 2004 році призначений директором адміністрації цього Інституту, а наступного року – головним директором його адміністрації. Одне слово, фігура потужна.
Будемо сподіватись, що саме такі міністри не просто витягнуть Україну з економічної прірви, а хоча б повернуть їй ті позиції, на які після абсолютно провальних дій Кравчука, забезпечив найуспішніший Глава нашої держави Леонід Кучма.
Борис ПРИЩЕПА