Борис Прищепа

В журналистике с 1967 г., член НСЖУ. Лауреат премии имени Илюши Кулика (1977 г.), Гостелерадио Украины (2010 г.), премии имени Ивана Гайдая (2013 г.).

В Цюрупинську пройшла сесія під тиском «представителей государства»

В Цюрупинську пройшла сесія під тиском «представителей государства»
«Хто ви такі, кого представляєте?» – запитала голова Цюрупинської районної ради Наталія Місько у, судячи із габаритів, головного із натовпу явно зальотних молодиків, які вломились у сесійний зал.

«Мы представители государства!» - відповів чоловік, щоправда, не уточнив, якого саме «государства». Часом не Сомалі?

Тому голові районної ради не залишалось нічого іншого, як звернутись за допомогою до Держави Україна в особі працівників районного відділення поліції. Ті прибули, і «представителей» попросили вийти геть.

У нас немає доказів, що запросив у Цюрупинськ це угрупування «представителей» Микола Райтаровський, але на сесію він завітав разом із ними. Ясність, сподіваємось, внесе районне відділення поліції.

Але першу спробу вирішити долю посади голови районної ради силовим методом із залученням таких самих «представителей государства» Микола Райтаровський вже робив 29 лютого.

Спірне питання, з точки зору Миколи Райтаровського і його прибічників, за його ж позовом прийняв до розгляду суд. Але процес загальмував через хворобу позивача.

Життя ж району, функціонування всіх служб, на думку депутатів, не повинне залежати від однієї людини, а посада голови районної ради – від волі якихось «представителей». Що й продемонстрували 20 депутатів, які прибули на сесію із обраних 36...

На відміну від «меншовиків», яким у День Паризької комуни (18 березня) провести сесію не вдалось, «більшовики» на засідання зібрались.

Вчора, 22 березня (весняне рівнодення, збіг чи так задумано?) вони й провели сесію. Щоправда, двоє із тих, хто віддав свої голоси за Наталію Місько 26 лютого, на нинішнє засідання не прибули. Натомість прибуло троє депутатів, які вирішили підтримати колег із більшості.

У роботі сесії взяли участь також народний депутат України Федір Негой, депутати Херсонської обласної ради від Цюрупинського району Василь Борисов, Георгій Гаркуша і Віктор Кудас, а також заступники голови райдержадміністрації, керівники її управлінь і відділів, голови місцевих рад, керівники районних служб, представники громадськості.

Оскільки кворум для прийняття рішень забезпечено, сесія, хоч і з запізненням на три чверті години, але розпочала роботу.

Голова районної ради Наталія Місько прийняла присягу і далі вела сесію.

Сесія розпочала роботу із розгляду заяви ГО «Олешківський спас», в якій прозвучали звинувачення на адресу керівництва районної стоматполіклініки, де, мовляв, згідно з документами, лікування безплатне, а насправді гроші беруть.

Сесія прийняла заяву до відома. Не виключено, що «сигнал» буде перевірено. Щоправда, у самих звинуваченнях не прозвучало запевнення заявників, що, у випадку неправдивих звинувачень, вони готові нести відповідальність перед законом так само, як і ті, кого заявники звинувачують, якщо звинувачення підтвердяться.

Потім Наталія Місько надала слово народному депутатові України від Цюрупинського виборчого округу Федору Негой.

Народний депутат подякував за запрошення і відзначив, що перед депутатами районної ради та запрошеними виступає вперше. Запевнив, що поважатиме меншість, але допомагатиме більшості, оскільки саме вона прийматиме важливі рішення, які стосуються життя району.

За весь час роботи у Верховній Раді переконався, зазначив Ф.Негой, що не всі люди хороші в одній партії і не всі погані – в іншій. Пошкодував, що нова влада мало що змінила у стилі управління. Тому ті болячки, що були в Партії регіонів, на жаль, присутні й зараз. Але, народний депутат запевнив зал, він оптиміст і вірить у те, що народ України не втратив мудрості, і ми все одно заживемо краще, ніж тепер.

Потім сесія приступила до розгляду питань порядку денного. Втім, не стільки до їх розгляду, скільки до голосування. Наголошуємо на цьому факті, оскільки віднині, у зв'язку із змінами в законодавстві, голосування проводиться «відкрито поіменно».

На практиці це означає, що кожен депутат по кожному питанню порядку денного голосує автографом у спеціальній відомості. Таке голосування забирає багато часу. Тому депутати працювали практично повний робочий, у той час, як за «старою системою» (голосування підняттям рук) управлялись за годину, максимум за півтори.

Сесія почалась, як було зазначено, із запізненням, але могла приступити до розгляду питань порядку денного й вчасно.

Проте, ряд депутатів районної ради, які були, що називається «на місці», пленарне засідання без поважних причин проігнорували, чим порушили закон як про місцеве самоврядування, так і закон про статус депутата місцевої ради, де чітко прописано, що депутат ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ брати участь у роботі ради, до якої обраний.

Якщо ж він свої обов'язки ігнорує, то політична сила, від якої він обраний, чи виборці можуть делікатно попросити його звільнитись від такого тягаря, як депутатські повноваження.

Ну, це з розряду теорії. До практичних дій у таких випадках, як правило, справа не доходить. Але Цюрупинськ має всі шанси стати на цій ниві піонером.

Так, у цієї групи депутатів більшість. Але вона перебуває у стані нестійкої рівноваги: навіть прийняття рішення про відкриття сесії може бути залежним від одного лише депутата...

В кулуарах ради проскакували натяки, що хтось когось застерігає (а то й погрожує!): якщо прийдеш на сесію, яку скликають «більшовики», то...

Пізніше в Інтернеті з"явилося відео, на якому депутат районної ради лідер осередку "Опозиційного блоку" Микола Гараненко (головний лікар КЗ ЦМСД) звинувачує у залякуванні конкретну особу - "модератора" Цюрупинського району від обласної ради, по лінії правлячої партії, Євгена Рищука. Останній звинувачення відкидає і, в свою чергу, звинувачує Гараненка у безпринципності.

І в цій справі, як і у випадку з "представителями государства", правоохоронні органи, сподіваємось, розберуться. Бо, одна справа - політичні перепалки, але зовссім інша - погрози фізичною розправою, якщо такі дійсно були...

Та очевидно, що справа тут зовсім не в політиці, - Цюрупинський район був і залишається досить привабливим для т. зв. «мімінізації» з «оптимізацією», ось у чому річ.

Але в тих же кулуарах звучали й оптимістичні нотки: не зразу, але депутати таки прийдуть до того, задля чого йшли в раду, - відсунувши на другий план партійну приналежність та емоційність, згуртуватись для вирішення проблем району, які за будь-яких умов повинні бути на першому плані завжди і у всьому.

Сесія розглянула і прийняла рішення практично по всіх ключових питаннях. Одне з основних – обрання заступника голови районної ради – розглянуте, а, головне, позитивно вирішене.

В результаті таємного голосування заступником голови районної ради обрано Павла Потоцького, депутата районної ради від політичної партії «Наш край».

Борис ПРИЩЕПА

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон