Борис Прищепа

В журналистике с 1967 г., член НСЖУ. Лауреат премии имени Илюши Кулика (1977 г.), Гостелерадио Украины (2010 г.), премии имени Ивана Гайдая (2013 г.).

"Скажи ещё спасибо, что живой…"

Щойно розговорились на тему публікацій по ЖКГ із жінкою, яка, як з'ясувалось, працює нічним охоронником...

"А куди мені у мої літа? – наче запитує, але тут же відповідає: - вік мій за межами того, якому при наймі на роботу надають перевагу; освіта, хоч і вища, але кваліфікація «Дошкільне виховання».

Крім того, я приїжджа, а в дитсадках зараз своїй молоді, з освітою, знайти місце проблематично, бо на пенсію (почула недавно: життя важке й сумне, зате пенсія смішна) ніхто йти хоче, хіба болячки виштовхнуть... Спасибі, хоч нічним сторожем взяли..."

Пригадалось із Висоцького: «Скажи ещё спасибо, что живой...». Автор не підказав лише, кому казати спасибі. Арсенію Яценюку із його неуспішним Кабінетом?

Так у мене особисто до нього претензій нема. Він же посаду зайняв не в результаті двірцевого перевороту. Його легітимно призначено через процедуру голосування. За нього віддав голос 371 народний депутат, і це за умови, що коаліція, чиєю креатурою був і залишається Яценюк, складала на той час лише 250 нардепів.

Тому у мене претензії до тих депутатів, хто його кандидатуру 27 листопада 2014 року й підтримав. У першу чергу до тих, хто до складу коаліції не входив, але її пропозицію душевно розділив, а таких аж 121 депутат.

У мене, громадянина держави Україна, претензії до цих же народних депутатів, які протягли через Верховну Раду цілий ряд законопроектів «від Кабміну», які поставили людей на межу виживання – у першу чергу через повномасштабне здорожчання життя. А в цьому компоненті – буквально таки епохальне підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.

З цього приводу екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко, якого цитує «Голос UA», заявив про колосальний обман українців: тарифи завищені у півтора - два рази Кабінет міністрів України штучно завищив тариф на опалення квартир у багатоквартирних будинках мінімум у півтора рази від фактичного показника.

За його словами, порівняння платіжок за тепло в будинках із лічильником і без нього показує, що другі платять за послугу, в середньому, в півтора рази більше. Так, наприклад, за інформацією експерта, кияни, які проживають в будинках без приладів обліку, платять по 13,4 грн. за обігрів 1 кв. м, а з лічильником – 4 - 8 грн. А ось в Дніпропетровську і Херсоні, зазначає Кучеренко, опалення обходиться в два рази більше - 26 гривень кв. метр.

«Що це за економічно обґрунтовані тарифи? Значить, це накачаний тариф саме за рахунок завищених нормативів», - заявив екс-міністр, досвідчений комунальник.

Про те саме говорила й моя співрозмовниця. У неї ситуація, щоправда, краща: квартира обладнана індивідуальним котлом. У неї з чоловіком (дітей не мають) вибір є - або плати, або мерзни.

Але як би там не було, переважній більшості громадян, людей немолодих у першу чергу, навіть просто жити тяжко і важко. А коли людина одинока – неможливо.

Якщо оплатити всі комунальні платежі плюс телефон (погодьмо, що без телефону зараз не обійтись), то набереться не менше 1000 гривень. Пенсія – 1200 – 1300. Пенсіонери – люди, яких здоров'я вже залишило. Про посилене харчування, а з ним і про лікування, навіть профілактичне, говорити не доводиться.

У мене як громадянина, повторюсь, претензії не до Яценюка, а до народних депутатів. Це вони так і не спромоглись відправити його у відставку 16 лютого ц.р.». До речі, четверо депутатів - мажоритарників обраних від Херсонщини підтримали Президента, один (Іван Вінник) в роботі сесії, чи лише в голосуванні цього питання, участі не брав – його прізвище значиться в графі «відсутній».

Та особливо цікава у цьому плані позиція «Опозиційного блоку», де послідовними виявились лише восьмеро народних депутатів, серед яких найвідоміші з них – Юрій Бойко, Нестор Шуфрич і Вадим Рабинович. У той же час 33 з їхніх колег просто залишили зал.

Така у них «опозиційність». Трибунна (в смислі - на трибуні вони обома руками за народ, у кріслі – своєю і «за того парня» кнопками за ті самі «цінності», а коли доходить до діла, то, даруйте за тавтологію, діла їм до народу нема).

А попереду – нове підвищення тарифів на електроенергію, газ і так далі. Уряд, з благословення таких «народних» депутатів, продовжуватиме нас «гріти».

Борис ПРИЩЕПА

Фото uapress.info

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів