Борис Прищепа

В журналистике с 1967 г., член НСЖУ. Лауреат премии имени Илюши Кулика (1977 г.), Гостелерадио Украины (2010 г.), премии имени Ивана Гайдая (2013 г.).

Депутати «увійшли в становище»

Депутати «увійшли в становище»
У Цюрупинську перший заступник міського голови – громадянин України і Російської Федерації одночасно. Цюрупинськ продовжує дивувати.

30 листопада депутати міської ради, хоч і з третьої спроби, але таки підтримали кандидатуру Андрія Литвакова, запропоновану Дмитром Вороновим, на посаду свого першого заступника. «ЗА» проголосували 15 депутатів, жоден депутат не проголосував «ПРОТИ», 11 – ні сюди ні туди – «УТРИМАЛИСЬ», що в даному випадку, якщо кандидат набрав необхідну кількість голосів, означає «ЗА».

Шлях «варягам» у міську владу Цюрупинська прокладено у 2006-у році, коли всі ключові пости, за винятком посади міського голови, яку зайняв «молодий» цюрупинчанин Василь Плотніков (донедавна житель «заканального» села Ювілейне), було віддано херсонцям.

Як вони вкупі з Плотніковим «дбали» про Цюрупинськ, місцеві журналісти списала цілі томи. Але претензії пред'являти жителі міста повинні в першу чергу – собі. Адже це їхні депутати, їхні повноважні представники у міській раді голосували за тих, кого їм «подала» команда, уособленням якої був Василь Плотніков. Це вони, жителі міста, довірили представляти позицію громади депутатам. От вони її й представляли.

Нинішнє голосування на підтримку кандидатури Андрія Литвакова показало, що й новобрані депутати, на превеликий жаль, не хочуть зважати навіть на Конституцію України. Адже їхнє голосування – суть порушення Основного Закону: «В Україні існує єдине громадянство» (ст.4 Конституції України). Андрій Литваков, чого він і сам не заперечує, є громадянином зразу двох держав: України і Російської Федерації.

Залишимо за дужками нюанси. Звернемо увагу на головне. Як Конституція України, так і Закон України «Про громадянство» дають відповіді на цілий ряд питань із цього приводу, але конституційна норма «в Україні існує єдине громадянство» залишається незмінною, а це може означати лише те, що означає: подвійне громадянство в нашій державі не допускається. А тим більш на роботі в органах державної влади і місцевого самоврядування!

Тому дивним виглядає заклик «увійти в положення» Андрія Литвакова, на чому наполягали на сесії і сам номінант, і міський голова: так, мовляв, склалась ситуація; якщо ви (звернення до депутатів Андрія Литвакова) дасте мені гарантії, що в Криму не постраждає моє майно у випадку відмови від російського громадянства, то я готовий здати паспорт громадянина РФ, і так далі. Однак, як говорив присно відомий Остап Бердер, «Торг здесь не уместен!».

Іншими словами, посада чиновника органу місцевого самоврядування – це «котлета», а його майнові клопоти – це «мухи». Що у будь-якому випадку повинно бути відділено одне від одного. Порушувати закон прямої дії, яким є Конституція держави, не має права ніхто.

В принципі, посада могла якийсь час і зачекати. І не було б необхідності ламати списи. Просто зачекати до тих пір, а процедура багато часу не зайняла б, поки претендент на посаду першого заступника міського голови не вирішив головного - урегулювання «питання громадянства» у відповідності із вимогами чинної Конституції України. Тобто, він повинен або відмовитись від громадянства Російської Федерації, або попрощатись із мрією зайняти посаду першого заступника Цюрупинського міського голови.

Інакше створюється колізія, яка не принесе користі ні міському голові, ні його першому заступнику, ні міській раді і її виконкому, ні громаді в цілому. Адже щойно будь-яка фізична особа звернеться до суду, як такими стараннями вибудуваний картковий будиночок розсиплеться.

P.S. Не беремо до уваги (можливо, й вартих уваги і всілякого шанування) ділових якостей на ниві роботи у системі органів місцевого самоврядування вже підтриманої кандидатури, вони нам невідомі. І мова навіть не про повагу чи не повагу до закону. Мова про неухильне дотримання його вимог.

Борис ПРИЩЕПА

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів