Vita Black
Херсонська художниця Качаленко Тамара

"Сьогодні ми дивуємо світ... духом, незламністю та патріотизмом! Такого ще світ не бачив! І ми їх навчимо, як любити свої землі!" (Ніна Матвієнко)

"Сьогодні ми дивуємо світ... духом, незламністю та патріотизмом! Такого ще світ не бачив! І ми їх навчимо, як любити свої землі!" (Ніна Матвієнко)

«Багато хто патріотизм асоціює лише з вишиванкою. Я ж вкладаю у це поняття більш широкий зміст. Це і відновлення сторінок нашої історії, котра протягом віків була прихована від широкого загалу; піднесення високої культури нашого народу та поновлення духовної чистоти та гармонії української нації. Потрібно заново відкривати для себе та суспільства справжню Україну.» (Ніна Матвієнко)

Щира посмішка української артистки Ніни Матвієнко, її сяючі очі - неможливо було не зобразити в графічній серії. А неперевершене виконання нею пісень «Ой, летіли дикі гуси» або «Скрипаль» - назавжди запало мені в душу. Бо Ніна Матвієнко давно вже стала уособленням української народної пісні.

За часів СРСР 'її звинувачували в націоналізмі, адже в репертуарі співачки немає жодної російської пісні. На що Ніна Митрофанівна відповіла: «Хочете російської пісні - Зикіну слухайте...»

Мати співачки, теж мала співочий талант, могла співати в три, навіть у чотири голоси. Наприкінці 1970-х років Ніна Матвієнко записала диск із піснями матері.

Цікаво, що матір Ніни - Антоніна Матвієнко, вмираючи, сказала дочці: «Ніночко, через двадцять років до тебе прийде жінка і скаже, хто ти, і що тобі треба робити...» Рівно через 20 років співачці зателефонувала сестра по материнській лінії і повідомила: «З'явилася спадкоємиця княгині Ольги». Спадкоємицею була саме Ніна.

В одному з інтерв'ю Ніна Матвієнко сказала: «Мама приховувала це від нас усе життя. Боялася, що сім'ю можуть просто знищити. Я походжу зі старовинного роду, який сягає корінням до княгині Ольги. Мій предок — її троюрідний брат — Микита Нестіч. Тож уся сила моя звідти, з минулого... Нашу сім'ю у селі називали «шляхтою». Рідня довго не могла пробачити мамі, що вона вийшла заміж за простого хлопця. Хоча мій батько був із роду священиків. Ось така історія». Вивчаючи своє родове дерево, Ніна Митрофанівна дійсно виявила, що її рід йде від князя Мала - троюрідного брата княгині Ольги.

«Сьогодні ми дивуємо світ... духом, незламністю та патріотизмом! Такого ще світ не бачив! І ми їх навчимо, як любити свої землі!» (Ніна Матвієнко)


ВІД АВТОРА

Тойота Херсон

ТОП БЛОГИ

ЖИТТЯ

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон