"Війна - як рентген, все стає чорно-білим." - Святослав Вакарчук

«Війна - як рентген, все стає чорно-білим.»
«На війні, як на війні. Всі мають брати в руки свою зброю, кожен свою. Ніхто не може відсидітися. Просто різні окопи, різні танки і різні кулемети чи автомати.» (С. Вакарчук)
Вже третій рік пісня С. Вакарчука «Тримай» стоїть в мене на рингтоні телефону. Пам'ятаю, що коли я вперше почула цю композицію, тоді як раз створювала серію чорно-білих батиків з портретами Тараса Шевченка, Івана Франка (в часи коронавіруса). Почула пісню «Тримай» - перервала роботу над «заливанням» малюнку чорною фарбою, заслухалась, а потім прийшлося підправляти малюнок, бо чорна фарба трохи «прорвала» резерв. Але я була просто зачарована піснею. Так і донині звучать ці рядки, але вже в контексті сьогодення «Тримай... Інакше зірвусь униз...»
Доречі, Святослав Вакарачук - єдиний український виконавець, який вже вдруге виступив на сцені театру «Медісон Сквеар Ґарден», на одному з найбільш престижних світових концертних майданчиків Нью-Йорку.
Пісні Вакарчука стали гімнами обох Революцій. Він не раз зауважував, що писав про любов, а не про війну. Проте його «Стіну» і «Вставай» співали тисячі людей під час Помаранчевої революції та Євромайдану.
В перші дні російського вторгнення 2022 року, Вакарчук пішов до територіального центру укомплектування і уклав контракт із ЗСУ. Отримав звання лейтенанта Збройних Сил України, і направлений до львівської військово-цивільної адміністрації.
«Львівська ВЦА у буквальному сенсі дала мені відрядження їздити по Україні та надихати людей. Такий це має вигляд. Тому я на своєму місці, а якщо потрібно буде, безумовно буду захищати країну зі зброєю у руках», — повідомив Святослав Вакарчук.
Цікаво, що любов до музики Славко перейняв ще малим, від своїх дядька та бабці. Бабуся навчила його українських пісень, а дядько познайомив з репертуаром «Beatles», «Queen», «Rolling Stones» і «Pink Floyd». Тому і вийшов такий потужний конгломерат – "Океан Ельзи" – український спів з англійською манерою виконання.
«Учився добре, а з поведінкою завжди були проблеми. Мене часто викликали до директора. Як зараз пам'ятаю, як сидів на останній парті і розписував піонерський галстук куплетами з пісень «The Beatles». У молодших класах я робив дрібні капості, а коли став старшим – відмовився вступати в комсомол», – пригадував артист.
Своїми улюбленими авторами Вакарчук називає японців Юкіо Місіма та Харукі Муракамі. Проте найулюбленішим письменником для співака залишається саме Іван Франко.
На одному з ефірів Святослав Вакарчук пояснив звідки взялась така оригінальна назва колективу: «Ми хотіли, щоб її розуміли всюди. До того ж у неї хороше співзвуччя слів... В Океану немає дна.»
А ми - слухачі та фанати творчості Святослава Вакарчука продовжуємо насолоджуватись безмежними, сучасними та актуальними піснями гурту «Океан Ельзи» в океані його творчості.