Vita Black
Херсонська художниця Качаленко Тамара

"Мадонна Карпат"

"Мадонна Карпат"

Робота виконана синьою кульковою ручкою, на основі відомої фотографії М. Сеньковського «Парижанка Карпат» або «Мадонна Карпат» (1930).

Модель - Євдокія Храпчук із селища Жаб'є (так до 1962 року називалось селище Верховина). Євдокія Храпчук була освіченою, знала польську та німецьку мови, багато читала, гарно вдягалася, шила кожухи, навіть озвучувала епізодичну роль у фільмі «Тіні забутих предків».

Що цікаво, всіх, хто приїжджав на Гуцульщину у 20-30-х роках минулого сторіччя, вражали незалежність і комунікабельність місцевих жінок, їхній природний фемінізм. Наприклад, жінки з Покуття не усміхалися в об'єктив фотокамери, на ярмарку не відходили від своїх чоловіків. А гуцулки часто прогулювалися самі. Охоче жартували і навіть фліртували з приїжджими чоловіками.

Тодішні фотографи мусили платити гуцулам за кожне фото, яке знімали з власної ініціативи. А не на замовлення. За те, що М. Сеньковський розмістив без дозволу у вітрині своєї фотомайстерні портрет Євдокії Храпчук, яка була в той час вагітною, її чоловік Андрій влаштував фотографу скандал, змусив заплатити штраф.

Aвтopкa - Taмapa Kaчaлeнкo

ВІД АВТОРА

Тойота Херсон

ТОП БЛОГИ

ЖИТТЯ

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон