Олександр Голобородько

Майже три десятиліття працював в обласній газеті «Наддніпрянська правда». Тривалий час був редактором всеукраїнської газети «Дачник». Член НСЖУ. Інтереси: краєзнавство, екологія, фото. Народився 23 грудня 1948 року у с. Станіславі Білозерського району.

Футбол на Херсонщині: ностальгія та мрія

Футбол на Херсонщині: ностальгія та мрія
Давно підзабуті, але не згасаючі ностальгічні емоції автора фоторепортажу викликав футбольний матч у рідному селі.

У двобої зійшлися команди Станіслава та Правдиного (колишній Цареводар). Нехай цього разу спортивне щастя було на боці суперників, але не це головне. Адже футбольні матчі розігруються не лише на спортивних майданчиках, а й у душах уболівальників, тих, хто в часи дитинства, юності назавжди «захворіли» футболом, а нині приходять підтримувати сучасну станіславську команду.

Кайф від красиво забитого у ворота суперника м'яча, спогади про гру місцевих футбольних кумирів, переможні сезони улюблених зіркових команд – все це ніколи не забувається.

Приходиш до думки, що футбол – це щось більше, аніж спорт. Це якийсь підсвідомий, об'єднуючий спільноту рух, в якому мовби акумулюється фізкультурно-спортивний дух трудового колективу, населеного пункту, врешті, країни, що може впливати й на розв'язання різного роду масштабних завдань.

Дяка станіславським ентузіастам, насамперед, керівникові фермерського господарства Василеві Ференцу, який відродив у селі футбольну команду, а з того часу минуло вже вісім років, клопочеться створенням належної спортивної інфраструктури та формуванням спортивних традицій. У селі облаштовано два (!) футбольні поля, відремонтовано спортзал, в якому тренування проводяться і взимку.

Популярними у Станіславі стали футбольні турніри, зокрема, на Кубок пам'яті місцевого ентузіаста футболу, фізкультури та спорту В'ячеслава Шарабанова (п'ять сезонів поспіль). Значну підтримку ентузіаст отримує від сільського голови Володимира Желуденка (схвально, що у штаті сільради є інструктор з фізкультури та спорту, який одночасно тренує і футбольну команду), своїх колег-фермерів.

Важлива роль у підтримці місцевих спортивних ініціатив голови Херсонської облдержадміністрації, очільника обласної федерації футболу Андрія Гордєєва.

Отож, мріється, що футбольне та фізкультурно-спортивне життя у Станіславі динамічно розвиватиметься та йтиме в ногу з розвитком місцевого самоврядування, відродяться спортивні традиції минулого!

Олександр ГОЛОБОРОДЬКО

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів