Алена Маляренко

Писатель и журналист

Проти кого буду голосувати

Проти кого буду голосувати
Скоро в вибори, а я досі не знаю ЗА кого голосувати. Але визначилася, ПРОТИ кого і чому. І, оскільки наївне розмірковування вголос - то моя фішка, я порозмірковую...

В 2014 році я проголосувала за Порошенка. Не тому, що я йому вірила. Просто дорога була кожна хвилина, адже загострена Турчиновим і Путіним ситуація, переросла у війну. Порошенко мав контакти, важелі і сили поступити мудро, розрулити, як зараз кажуть. Я мала надію, що він це зробить.

Ну і ще одне: я бачила, скільки грошей Порошенком вкладено у вибори: майдан, реклама, фальсифікації. Опитувала людей, і розуміла: він би потрапив у другий тур і купив би його. То я заощадила свій і... держави час на другому турі.

Думаю, феномен цієї перемоги "президента першого туру" пояснюється саме цим: не я одна так вирішила. З-поміж фейкових та липових, маловідомих та малопотужних кандидатів, які не отримали б і 10% за всієї їх прекраснодушності, він мав потенціал...

І він його про...рав. Усе позитивне, що хоч якось зроблене в країні, зроблене всупереч, а не завдяки. Але це - тема іншого допису.

Уперше в житті я зрадила своїй "традиції" псувати бюлетень, і пошкодувала. А тепер головне, чому і ПРОТИ кого. Усі проекти Порошенка та Коломойського я рішуче для себе викидаю в смітник. Адже саме ці люди монетизували війну. Громадянський конфлікт переформатували в міжнародний. То Юля, Земля, Петя мого голосу не отримають, як і їхні протекторно-фейкові технічні фігурки.

Не голосуватиму я і за екс-регіоналів. Чому? Знаєте, бандюки, що раніше приходили у владу, намагалися вести себе якось по-іншому. "опа, пацикі, я у кабінеті. Тепер не можна плювати на підлогу і матюкатися. Треба вчити мову, якось там себе вести, і слухать ввічливо народ. Щоб потім робить по-своєму".

Щирі люди з майдану здійснити таку "деформацію політичних еліт", о усі поведінкові табу були зняти. Лаятися матом, битися, не знати мови і кричати "а я всьо равно патріот", не розбиратися ні в чім, а на зауваження кричати "це ворог, бий його" стало ДОПУСТИМО.

То вибачте, якщо на очах у вчорашніх бандюківських підручних "інтелігенти, що знають англійську" дозволяли собі п'ялити так народ, мову, віру, армію, закон та країну - що стримає від ще більшого хамства тих, у кого воно в природі? Ну не вірю я в те, що вони захочуть зіграти "на контрасті". Вони багато втратили. І йдуть, щоб повертати своє. Не наше.

Щодо решти. Я принципово не голосую за тих, хто піднімає маніпулятивні теми. Дайош пенсію, зарплату, тарифи й усілякі гаразди - звідки береш, щоб давати? Віра, мова, справедливість і "бандитам тюрми" - абстракція в стилі весільних побажань "щастя здоров'я", що так і залишиться побажанням.

То залишається декілька суперечливих кандидатур з більш-менш пристойним програмами. Але вони МАЛОПРОХІДНІ. І я це надто добре розумію. То навіть якщо я проголосую серцем, мій бюлетень буде зіпсовано. Як, по суті, і завжди.

А щодо прогнозів: я прогнозую Зе-життя (якщо Петя не вдасться до імітації #врагуворот)і царство бліц-передоговорняків. Бо...Народ, що ТАК СТАВИТЬСЯ до людини в собі і людей поряд, скажіть, а на що ми заслужили?

Олена МАЛЯРЕНКО

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів