У Херсонському державному університеті виявили приклад наукової передбачливості

У Херсонському державному університеті виявили приклад наукової передбачливості
Бійців на «коронавірусний фронт» у Херсонському державному університеті почали готувати ще до епідемії.

Коронавірус, як відомо, для вітчизняної системи охорони здоров'я прийшов несподівано. І для боротьби з ним, надто у перші місяці, медикам не вистачало буквально всього - від захисних костюмів до лабораторних тест-систем і самих лабораторій.

А от у Херсонському державному університеті виявили приклад дивовижної наукової передбачливості. Тут придбали необхідне обладнання й почали готувати спеціалістів, спроможних працювати з ПЛР та ІФА-тестами задовго до ковідної епідемії!

Навчально-наукову лабораторію, що на факультеті біології, географії та екології ХДУ, відкрили ще 2013 року. І спочатку призначалася вона тільки для генетичних досліджень рослин та грибів на основі полімеразної ланцюгової реакції.

Але оновлене керівництво вишу поставило на меті зробити лабораторію універсальною - не тільки для роботи з рослинами. І не пошкодувало півмільйона гривень на придбання найсучаснішого імуноферментного аналізатора виробництва США, а також набору українських тест-систем до нього.

Завідувач лабораторії, кандидат біологічних наук Сергій Бесчасний випробував якість обладнання буквально на собі: саме зразок його крові пішов на перший ІФА-аналіз. Далі і науковці, і студенти набивали руку. І з успіхом: адже достовірність такого аналізу в умовах університетської лабораторії сягає 95 відсотків. А це - дуже високий показник. Хоча не в самих лише показниках справа.

- Молоді біологи, котрі на базі нашого університету опановували навички роботи з ІФА та ПЛР-тестами в розпал епідемії коронавірусу, виявилися як ніколи затребувані в Україні. Частина наших випускників із таким досвідом уже працює у лабораторіях, які саме зараз проводять моніторинг біоматеріалів від пацієнтів із підозрою на ковідне зараження - приватних і державних.

Причому не тільки на Херсонщині, а навіть у Києві. Таких лабораторій треба дедалі більше. Відтак і попит на дипломованих фахівців, котрих готують у ХДУ, зростає, - зазначає кандидат біологічних наук Сергій Бесчасний.

Втім, навчання молодих біологів роботи зі складними тестами саме напередодні виникнення епідемії COVID-19 у виші не вважають якимось містичним передбаченням. Це - звичайна системна робота, наголошує ректор Херсонського державного університету, професор Олександр СПІВАКОВСЬКИЙ.

"Інноваційна складова є і буде невід'ємною частиною роботи університету. Наш курс на збільшення кількості наукових лабораторій та модернізацію їх обладнання, взятий в останні роки, повністю себе виправдав - від інвестицій уже є практична користь. І це правильно: адже вони повинні працювати не тільки на виш, а й водночас виконувати різноманітні запити суспільства", - підсумував Олександр Співаковський.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ

На фото ХДУ: Навички роботи з тестами напрацьовують студенти. Ректор ХДУ Олександр Співаковський оглядає модернізовану лабораторію.
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів