Хтось мріє про Європу, а ми вже втратили ринки Криму та Донбасу

Перш, ніж говорити про повноцінний вступ України до Європи, слід зробити об'єктивний аналіз усіх можливих наслідків подібного кроку,а також розробити ефективні заходи, спрямовані на захист вітчизняного, в першу чергу сільськогосподарського, виробника.

В цьому твердо переконаний перший секретар Скадовського райкому КПУ Максим Кравцов: «Сьогодні влада робить серйозні помилки. Не можна усю зовнішню політику держави будувати в одному напрямку. Потрібно враховувати інтереси українського бізнесу, прораховувати, де ми можемо заробити. В Україні немає фінансів, аби забезпечувати збиткове сільське господарство повноцінними і постійними дотаціями. Є програма Кабміну про підтримку сільського господарства, але хіба вона виконується? На неї ніхто не звертав уваги в мирний час, що вже говорити про сьогодення», - коментує дії нинішньої української влади депутат Скадовської міськради Максим Кравцов.

Нинішня влада також «забула» розповісти суспільству, які драконівські умови закладені в угоді щодо українських аграріїв. Наприклад, вимога ЄС припинити державну підтримку наших сільгоспвиробників. Це ж не просто недопустимо з усіх точок зору, але й демонструє справжні цілі Європи щодо українських селян. Позбавити українських сільгоспвиробників навіть тієї мізерної підтримки, яка є сьогодні — на тлі величезних дотацій, які Євросоюз надає своїм фермерам.

«Дотації на утримання великої рогатої худоби в Німеччині становлять 3 тисячі євро на рік на голову, в Польщі — 2,5 тис., у Франції — більше 1 тис. А від України зажадали обнулити хоч якусь допомогу тваринникам. І наші чиновники погодилися, парафували цю абсолютно недопустиму вимогу! Чому ж не наполягли на дотаціях хоча б на рівні Франції, я вже не говорю про Німеччину?» - обурений Максим Кравцов.

І на цю тему — кабальних, руйнівних для України умов угоди з Європою — можна говорити багато й довго. Навряд чи в Європі чекають нас з нашими товарами та продуктами. Адже ні для кого не секрет, що вони просто неконкурентоспроможні. Але не з точки зору якості чи екологічності, а через упаковку, розфасовку, рекламу та маркетинг. Не стане європейський ринок відкритим для України і з іншої причини. Він вже сформований і тенденцій до його розширення у найближчому майбутньому не спостерігається. Тож Європу, попри запевнення можновладців, Україна годуватиме дуже нескоро.

«Навіть за сприятливих умов вітчизняним товаровиробникам інтегрувати в Європу було б дуже важко. Але сьогодні, на мою думку, більш важлива інша проблема. Наші сільгосптоваровиробники, зокрема херсонські, втратили вітчизняні ринки збуту. Крим і Донбас. Всі чудово знають, що саме Херсонщина була основним постачальником на півострів м'яса, молока, інших продуктів харчування.

Сьогодні кордон на замку, тож херсонські підприємства, фермери та й просто селяни-одноосібники, особливо з прикордонних районів – Каланчацького, Чаплинського, Скадовського, зазнають величезних збитків. І якщо підприємства ще можуть якось втриматися на плаву, то фермерам і селянам не позаздриш, - ділиться роздумами Максим Кравцов.

Не доводиться говорити і про постачання фруктів і овочів на Донбас, який майже повністю лежить в руїнах. І якщо ще минулим літом туди караванами тягнулися фури з херсонськими помідорами, баклажанами, кавунами та виноградом, то сьогодні навряд чи знайдеться підприємець, котрий ризикне постачати у зону військових дій продукцію. І це знову збитки».

От і виходить, що всі обіцянки про європейські стандарти і високий рівень життя вже найближчим часом знову виявляться порожніми. І українському селянину доведеться вкотре вживати завдяки тяжкій праці і розраховувати тільки на себе.

Сергій СТЕПОВИЙ

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів