Янукович визначився з міністрами в новому уряді

Янукович визначив коло міністрів з уряду Азарова, яких він буде проштовхувати в новий коаліційний уряд. Втрати понесуть сімейні і фірташівці. Натомість Вілкул має всі шанси піти на підвищення

В адміністрації Президента цілий день у вівторок йшли консультації з приводу формування нового Кабміна. Вже зараз можна сказати, що в першому наближені Янукович визначився із власною квотою. Слід відразу зазначити, що ці списки можуть ще переписуватися. І не один раз.

Так, фінансовий блок має залишитися квотою сімейних. Перший віце-прем'єр Арбузов та міністр фінансів Колобов мають залишитися на своїх посадах. Натомість, практично втратив шанси залишитися на посаді міністр доходів та зборів Клименко. Поки немає розуміння того, хто займе це місце. Більше того, є висока вірогідність, що міністерство знову розділять.

Віце-прем'єр з гуманітарних питань Костянтин Грищенко та міністр закордонних справ Кожара також мають всі шанси втратити свої посади. Кожара – тому, що він збитий льотчик і навряд чи може вважатися ефективним міністром. Щодо Грищенка, то його віце-прем'єрство по суті нічим не було наповнене. У нього не було реальних впливів і відповідальностей в уряді Азарова. Окрім того, він входить в групу газовиків, яка зараз потрапила в певну немилість. Власне газовики борються лише за крісло для Юрія Бойка. Зараз, Янукович схиляється до того, щоб це крісло йому залишити, правда, посада не буде нічим наповнена. Він буде таким собі весільним генералом і спецпризначенцем з певних доручень. Сам Бойко дуже хоче знову стати головним переговорником з Росією, але поки Янукович не готовий надати йому цей статус. Щодо міністерства енергетики, то нинішій міністр Едуард Ставицький має дуже високі шанси продовжити керувати цим відомством.

Своє крісло зберігає міністр соціальної політики Наталя Королевська. Більше того, зараз розглядається питання про можливе її призначення на посаду віце-прем'єра з гуманітарних питань.

Щодо групи Ахметова, то шанси залишитися на своїх посадах мають віце-прем'єр Вілкул та міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова. Більше того, Вілкул начебто має стати першим віце-прем'єром. Правда, при цьому незрозуміло, що буде з заступником Вілкула Темником. Наразі шанси, що він залишиться міністром ЖКГ оцинюються 50 на 50. Также оцінюються і шанси міністра траспорту Козака. Ще один ахметівець, міністр економіки Прасолов, іде у відставку – це питання фактично визначене. Щодо міністра спорту Сафіуліна, то його шанси залишитися доволі низькі.

Також практично вирішене питання про відставку міністра АПК Присяжнюка, який входив до неформальної групи Іванющенка. Так само, всі шанси вилетіти з Кабміну має міністр екології Проскуряков.

Щодо силовиків, то міністром оборони залишиться Лєбедєв. Захарченко стане головною темою для торгів і його здадуть в останню чергу (він такий собі козирний туз для переговорів). Правда, в тому, що його здадуть, не сумнівається ніхто.

Також, Янукович збирається залишити міністром юстиції Олену Лукаш.

Головна поступка опозиції – звільнення Дмитра Табачника з посади міністра освіти та Новохатька – з міністра культури. Правда, як і у випадку з Захарченком, Табачник буде одним із "козирних тузів" при торгах. Хоча, піти в один уряд з Табачником, означає смерть для будь-якого політичного лідера.

Це ті зміни в Кабміні, на які готова йти влада сьогодні. Простіше кажучи, саме цей список стане основою для початку торгів.

Вадим Денисенко//Espreso.tv

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів