На Херсонщині письменник пропонує фінансувати видання рукописів

На засіданні комісії з визначення кращих книг для преміювання на конкурсі Херсонської облради, оголошеному вперше, сталася несподіванка.

Не прийшов єдиний введений до складу комісії професійний журналіст та письменник, член Асоціації українських письменників Василь Піддубняк.

Колишнього власкора «Голосу України» обурило, що до розгляду на конкурс подали кілька російськомовних книжок. Та є в нього й інші слушні перестороги.

— Я люблю літературу російською мовою, читаю її та перекладаю. Однак переконаний, що за програмами та конкурсами, на які витрачають кошти платників податків, треба підтримувати насамперед українську книгу, — доводить Василь Піддубняк.

Я б узагалі пропонував змінити підхід: преміювати не авторів книжок, що вже вийшли друком, а фінансувати видання актуальних рукописів, насамперед, на теми місцевого краєзнавства, які у нас у дефіциті.

Незважаючи на демарш письменника, засідання комісії відбулося, відбір книг для вручення премій триває. А йдеться, до речі, про чималі гроші: у кожній із п'яти номінацій переможець має отримати 27 тисяч гривень з обласного бюджету.

"Голос України"

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів