У рейтингу корупції від світової агенції Ernst&Young Україна у 2017 році посіла перше місце. За два роки «рішучих» реформ які відбувається в Україні, вона піднялася з сьомої сходинки на першу. Ось це так досягнення!?
Діючий Президент і два останні Прем'єри спочатку Яценюк, а потім і Гройсман зробили нас сумнівними світовими «зірками».
Дослідження на замовлення Ernst&Young, провела компанія Ipsos MORI, яка займається міжнародними ринковими дослідженнями, в 41 країні світу.
Опитування проводилося з листопада 2016 року по січень 2017 року, у ньому взяли участь менеджери провідних світових компаній: члени рад директорів, керівники вищої і середньої ланки, а також інші співробітники, що представляють компанії різних розмірів і з різних галузей. Всього було проведено 4100 інтерв'ю, у 41 країні Європі, на Близькому Сході, в Індії та Африці (EMEIA).
Опитані, більше половин (51%) вважають, що корупція в Україні широко поширена у бізнес-середовищі, тут, так само, високі ризики шахрайства. На перше місце Україну поставили – 88% респондентів, які ствердно відповіли на ці питання.
Найнижчі прояви корупції у бізнесі мають Данія, Норвегія і Фінляндія.
Дослідження свідчать:
– 77% членів ради директорів або старших менеджерів стверджують, що вони могли б виправдати неетичну поведінку, щоб допомогти бізнесу вижити, причому кожен третій з них готовий запропонувати грошову винагороду в обмін на укладення або продовження контракту;
– 77% світових респондентів згодні з тим, що судове переслідування окремих осіб допоможе запобігти шахрайству, хабарництву і корупції серед керівників.
За два роки Україна з сьомої сходинки на яку її тоді відправили 80% респондентів (на першому місці за рівнем корупції була Хорватія, яка у цьогорічному опитуванні перемістилися на 4 сходинку) «піднялася» на першу.
Далеко за нами розмістилися такі країни, як Нігерія – 12 місце, Росія – 16, Ірландія – 20, Саудівська Аравія – 26. Дослідження проводилося і в Україні. Тут так само було опитано 100 співробітників різних компаній.
При цьому слід зазначити, що переважна більшість пересічних українців – 67%, думку яких минулого року опитував Центр Разумкова та фонд «Демократичні ініціативи», вважають, що головною причиною поточної соціально-економічної кризи в Україні є саме корумпованість влади.
Відповідно до даних опитування, яке провела Соціологічна група «Рейтинг», у червні 2016 року, більшість українців (53%) знають про високий рівень корупції в країні із засобів масової інформації, а 10% заявили, що за останній рік особисто давали хабарі. При цьому 22% опитаних повідомили, хабарі давали їхні родичі та знайомі.
Ми досягли «вершини дна». Чи є куди рухатися далі вниз? Може у міжгалактичному масштабі?
Сергій ОСОЛОДКІН