Херсонці, радійте, є безвізовий режим!

Сьогодні Комітет Європарламенту проголосував питання надання «безвізового режиму»...

На жаль, це не стосується України. Статус «безвізового режиму» отримала Грузія.

Сьогодні, 12 січня, 2017 року, Комітет Європейського парламенту з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ схвалив візову лібералізацію для Грузії. «За» підписання угоди проголосували – 42 депутати, «проти» – 2, «утримався» – 1.

Тепер слово залишилося за Європарламентом, пленарне засідання якого очікується у лютому. Якщо не виникне якихось непередбачуваних проблем, то вже у травня громадяни Грузії будуть їздити у Європу без оформлення віз.

А Україна?

В ЄС говорять, що про Україну не забули, але питання й досі не має остаточного вирішення. Його знову відклали «у довгу шухляду»? Мова йде тепер про травень – червень... Рік поки не називають...

Нагадаємо, що минулого року Президент Порошенко, Прем'єр Гройсман і навіть Спікер ВРУ Парубій неодноразово «гарантували», що саме у 2016 році Україна отримає довгоочікуваний «безвіз». Навіть називали конкретні дати. Але, кожного разу, все знову «зривалося». Чому? Як пояснили у Адміністрації Президента, через те, що є певні країни, які не тільки не хочуть бачити Україну в об'єднаній Європейській спільноті, а й того, аби українці без проблем пересікали її кордони.

Останньою «технічною» перепоною називали відсутність «механізму призупинення безвізового режиму для третіх країн», від вирішення якої і залежав розгляд питання про надання безвізового режиму для України.

15 грудня, 2016 року Європарламент схвалив компромісний проект «механізму». А «щастя» для України? Не настало! Її знову «не помітили»...

Не дивлячись на всі заяви які так «голосно» звучали минулого року, Європа знову повернулася до нас спиною: питання навіть не поставили на розгляд Комітету ЄП. Спочатку з'явилася інформація, що Комітет буде розглядати питання у лютому. Потім прес-служба Європарламенту спростувала інформацію і розповсюдила заяву, що дата невизначена.

Новий рік приніс нові обіцянки.

Вже на початку цього року Голова Верховної Ради України Андрій Парубій зробив більш обтічну заяву, яка не містить будь-якої конкретики: «У найближчі місяці на пленарних засіданнях Європарламенту це питання має бути вирішене. Я можу сказати одне напевно: коли воно з'явиться у порядку денному, у нас буде більшість депутатів. Я це знаю від депутатів різних фракцій, і про це можу говорити впевнено».

Які саме «найближчі» місяці мав на увазі Спікер? Сказати важко. Дивлячись на те, якими відрізками він міряє час. Якщо століттями, то тоді навіть 20 – 30 місяців будуть «найближчими»... Так само незрозуміло, що малось на увазі під тим, що «у нас буде більшість»? Якщо така яка є у нього у ВРУ, то сподівання марні. Ну, а що стосується «упевненості», то Спікеру треба було б бути більш обачливим у проголошенні таких заяв. Ми пам'ятаємо заяву Порошенко про те, що «безвіз» у України буде ще до 24 листопада 2016 року.

Крім того, залишається невизначеним питання щодо позиції Нідерландів? Відомо, що країна й досі не ратифікувала Угоду. Так само відомо, що провідні політики цієї держави не збираються йти проти волі свого нарду, який сказав ні Угоді «Україна – ЄС», під час референдуму який відбувся навесні минулого року. (Більш детально тема розкрита автором у матеріалі «Безвізовий режим – Прощавай! Здрастуй – ?

Не так давно своє бачення з цього питання знову висловив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, який повідомив, що у нього відбулася розмова з президентом Європейської ради Дональдом Туском, який обіцяв, що питання буде вирішено. Що-що, а обіцяти, так само як і висловлювати «стурбованість» європейці вміють. Коли?

У Європі неодноразово звучали різні заяви, у яких нас постійно переконували, що питання ось-ось буде «вирішено».

Ми пам'ятаємо яку заяву свого часу зробив Голова комітету у закордонних справах Європейського парламенту Елмар Брок, який тоді сказав, що питання буде вирішено у продовж кількох тижнів після того, як буде прийнято рішення щодо «затвердження механізму призупинення». Механізм «затвердили».

А Україна? Й нині у ролі «родича-жебрака»?

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон