Зима близько...

В останній місяць осені доволі гостро встало питання про збереження тепла в українських оселях – підвищення тарифів не дає змоги людям створити для себе комфортні умови життя.

Лишається інший вихід – почати правильно використовувати енергію, що дозволить не лише зігрітися, але й значно зекономити. А як саме правильно використовувати енергію розповіли експерти українським журналістам в Одесі. Тут 22-23 листопада відбувся дводенний семінар на тему «ЗМІ про енергоефективність: компетентно, об'єктивно, мотиваційно».

Його учасниками стали журналісти з південних та центральних областей України.

Спікери ( Віра Ілляш – директор з питань комунікації та зв'язків з урядом Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні»; Руслан Тормосов - виконавчий директор Інституту місцевого розвитку, старший спеціаліст Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» з енергетичного планування, к.е.н., доцент; Віктор Білько – заступник директора Департаменту технічного регулювання енергоефективності Держенергоефективності; Кадрія Сафіуліна – старший консультант Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» з питань залучення громадськості, к.т.н., доцент; Ігор Кулешов – старший інженер та експерт з екологічних питань Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні») провели низку лекцій про енергоефективність, термомодернізацію, створення й роботу ОСББ та про перехід до екологічно чистих видів енергії: енергію сонця, вітру, води, біомаси тощо. Окрім того, журналісти дізналися, як правильно писати матеріали на дану тематику, дізналися про важливість об'єктивності журналіста в цій сфері, про силу та значення мотиваційних текстів, що стосуються енергоефективності.

В рамках семінару учасники відвідали Одеську спеціальну загальноосвітню школу – інтернат №97, в якій ще два роки тому провели термомодернізацію приміщень.

Директор школи Кукурузенко Світлана Степанівна, провела екскурсію по території закладу, показавши оновлену систему опалення та котельню з новим енергоефективним котлом, що дозволяє не тільки зігрівати школярів, але й економити значні кошти на опаленні, які можна вкласти в більш потрібні справи.

Також журналісти отримали можливість поспілкуватися з представником компанії, що допомогла школі провести термомодернізацію.

Євген ПИЛИПЧУК

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів