Іван Вишиванюк

Іванко я, Іванко, сорочка вишиванка...

Херсонська чиновниця постить заборонену символіку

Чи то на Херсонщині "дурням указ не писаний", чи то за завданням російських кураторів знову розкручується постановка з нацистським душком- доки поки що не зрозуміло, однак деякі "ультра-патріоти" у прагненні бути "найпатріотичнішими", порушують Закон.

Як відомо, Президент України 03 квітня 2019 року підписав указ №99/2019 «Про відзначення у 2019 році Дня пам'яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ї річниці вигнання нацистів з України»:

«З метою вшанування подвигу Українського народу у боротьбі за свободу, увічнення пам'яті загиблих у Другій світовій війні, належного відзначення у 2019 році Дня пам'яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ї річниці вигнання нацистів з України...».

Указом передбачено проведення меморіальних, урочистих, культурно-мистецьких, науково-просвітницьких, військово-патріотичних та інших тематичних заходів, а також організація роботи з підготовки і розповсюдження відповідної соціальної реклами.

Однак, як свідчить реальність, Указ писаний не для всіх. В Херсоні його розуміють по-своєму... Зокрема, державний службовець Світлана Думинська, директор Департаменту культури і туризму Херсонської обласної державної адміністрації (яка до речі і готувала святкові заходи) на власній сторінці в мережі Facebook запостила разом радянську та нацистську символіку з надписом 09 травня – зміна одного окупанта на іншого.

Таким чином, на відміну від Президента України та мільйонів українців, для цієї чиновниці 09 травня – це не День перемоги над нацизмом, а зовсім інша подія...

Мотиви і наслідки таких "патріотичних" вчинків вона, можливо, і сама не усвідомлює, однак ясно лише одне - в жодній європейській країні така поведінка чиновника, якщо він не хвора людина, апріорі не можлива. І у випадку якщо б це сталося, наприклад, у Німеччині, то вже завтра цей чиновник був би позбавлений роботи.

Як буде у нас - подивимось...

Іван ВИШИВАНЮК

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів