Іван Вишиванюк

Іванко я, Іванко, сорочка вишиванка...

Як на Херсонщині ініціатива любить своїх ініціаторів

Як на Херсонщині ініціатива любить своїх ініціаторів
Так у нас на Херсонщині, а може й не тільки у нас, склалося: ініціатива дуже любить своїх ініціаторів. Як тільки хтось її висуває одразу ж отримує з усіх сторін масу "подарунків"від "доброзичливо налаштованих".

Історія з переміщенням Обласного палацу культури в Палац молоді та студентів (ДКТ) та спробами відновлення повноцінного концертного життя херсонської філармонії набирає обертів. Люди пишуть і пишуть різне: і сухі констатації, і емоційно забарвлені, дуже пафосні пости в соціальних мережах. Херсонці читають і гіркі сльози їм очі застилають.

Хоча й не погано, що не байдуже у нас ставляться до питань культури. Однак є тут одна проблемка - ненаситна жага до гостросюжетних конспірологічних версій. Якщо немає „руки кремля", то всюди шукають чиїсь корисні інтереси, корупцію, зраду та таке інше, щоб читачам було цікаво. На перший погляд нібито нічого нового, чи дивного, всі бажають шоу, хоча приходить на думку, що багатьох нас все ж таки „квартирный вопрос испортил".

А конструктивну замало і дуже багато маніпуляцій. Головна з них продовжує транслюватися. Це, нібито, плани обласної ради та ХОДА щодо юридичного об'єднання двох Палаців: обласного і молоді та студентів. Однак, ДКТ ніхто ліквідувати, не збирається. Мегакультурний холдинг створювати ніхто не буде.

І це, вочевидь, компромісне рішення. Обласна влада, вірогідно, вирішила не робити цього, щоб зберегти робочі місця для вищого менеджменту Палацу молоді та студентів, без якого, як всім відомо, Херсонщина не зможе культурно розвиватися.

А в любому більш-менш прагматичному світі, замість двох зробили б один потужний, який би об'єднав творчі можливості обох Палаців. Рівень культури визначається не статистичними даними, не кількістю культмасових одиниць та директорів на один квадратний метр території, а художніми можливостями творчих колективів.

З іншого боку лунають суто спекулятивні розмови, що вся ця буча навколо Палаців нібито підігрівається наближеною до Палацу молоді та студентів громадськістю, яка співпрацює з нею в рамках різноманітних культурологічних проектів і побоюється втратити напрацьовані за тривалий час важелі впливу.

Цього, звісно, бути не може ніколи. Подібні месиджі псують імідж нашої громадської активності...

У цілому ж, навколо ситуації про „Два Палаци", сьогодні спостерігаються такі ось, прикрі щодо громадської думки, тенденції:

1. Загальний Штамп №1. Міркують так, якщо цю ініціативу підготувала обласна влада, а мої особисті громадські інтереси не враховані, то завжди тут щось не так, тут обов'язково має виникнути детективна історія, а далі трошки фантазії – і тема стає брудним полем для чисельних навколополітичних спекуляцій в умовах наближення чергової виборчої кампанії. Якщо інтереси враховані то і мер – молодець, і губернатор, з головою облради - ефективні менеджери.

2. Відкриття культурного сезону 2018. Долею херсонської філармонії зненацька стурбовані люди, які раніше не виявляли до неї жодного інтересу і майже не відвідували філармонічних концертів.

3. Мовчання ягнят. Херсонська філармонія мовчить, нібито їй і зовсім не цікаво (нехай вирішує обласна влада – як буде так і буде). Той факт, що адміністрація філармонії може залишитись в будинку по вул. Театральній (Горького), як це, наприклад, в Одесі.

4. Криза нетрендових ідей. Так, ідея керівництва Департаменту культури та туризму щодо створення всеукраїнського благодійного фонду з відбудови філармонії не набуває популярності. Якщо б це запропонував хтось з громадського сектору – це було б в тренді.

5. Що для херсонців понад усе? Чи спроможні херсонці додати зусиль щоб разом із владою налагодити культурне життя та створити комфортний творчий простір для Двох Палаців, додати зусиль, щоб відбудувати філармонію, чи таки конфронтація понад усе, і для неї любий привід добрий?

6. Синдром собаки на сіні. Чи може то такий у нас синдром? Ляжемо на сіно, і нехай лежить та культура, як і лежала! І розміщується обласний палац в зруйнованому „дому офіцерів", а філармонія нехай і далі дивиться на знищену вогнем 20 років тому концертну залу на вулиці Театральній.

Ми знайдемо привід і не дамо владі нічого зробити, бо то ж велика регіональна політика...

Іван ВИШИВАНЮК

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів