Георгий Бянов

Независимый эксперт

В Мінську Крим визнано територією України!?

В Мінську Крим визнано територією України!?
Мінська зустріч, яка нещодавно відбулася в «нормандському форматі» засвідчує певні зміни у позиції РФ щодо тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим.

Ці трансформації російської позиції певно ще несвідомі, але, вірогідно, можна дійсно констатувати зміни: «...лёд тронулся, господа присяжные заседатели, лед тронулся»... Лёд слов...

В рамках підписаних документів російська сторона вперше після березня 2014 року підтвердила територіальну цілісність та суверенітет України. Таким чином, у «нормандському форматі» закладені певні нормативно-правові основи для проведення подальших переговорів про звільнення анексованої території кримського півострову.

Наведені політико-правові наслідки мінської зустрічі були відзначені заступником голови Адміністрації Президента України Валерієм Чалим, а також багатьма представниками дипломатичного корпусу України.

Водночас, 17 лютого 2015 року держсекретар США Джон Керрі під час телефонної розмови з Президентом України Петром Порошенко наголосив, що всі пункти мінських домовленостей мають бути виконані.

У цьому ракурсі слід звернути увагу і на пункт 10 комплексу заходів з виконання мінських домовленостей, який, зокрема, передбачає виведення з території держави Україна всіх іноземних збройних формувань та військової техніки. І територія тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим у зазначеному контексті не є виключенням!

«Слова» щодо підтвердження Росією територіальної цілісності України пролунали і, ще раз були закріплені у міжнародних документах.

Поки що ще «слова, слова, слова....», але ж спочатку було СЛОВО.

Георгій БЯНОВ
Центр досліджень південноукраїнського прикордоння

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів