Георгий Бянов

Независимый эксперт

Як в Херсоні боролися із пияцтвом

Як в Херсоні боролися із пияцтвом
Наприкінці 20-х рр. прогресивна журналістика Херсону на сторінках місцевих видань відчайдушно боролася із пережитками старого режиму,які відволікали робочий клас від розбудови світлого соціялістичного майбутнього.

Багато уваги приділялося власникам тіньових сивушних та розважальних закладів. Один з таких яскравих сюжетів був оприлюднений на шпальтах видання „Наддніпрянська правда". Він яскраво передає громадські настрої та дух тієї епохи.

Насправді ж заголовок статті звучить як призов робытнків до дії: „ПІСЛЯ ПОЛУЧКИ СЛІД ЧЕРЕПУХУ СИВОЇ РОЗДУШИТИ" – пише наддніпряночка і далі - «....такі розмови можна почути інколи і зараз. Північна частина вулиці Карла Маркса завжди була багата на шиночки Старого часу. Суботами йдучи з заводу додому після трудового дня дехто з робітників не минає Жорку каторжанина – так звуть власника нелегального шиночка. Після його відвідання у робітників часто не вистачає грошенят і дітям.

Жорка і майстер картьожної гри. На цьому в нього рука набита. Жорка не один, з ним конкурує їдальня Левіна ближче до базару... Обов'язок сильніше впливати на робітників ніж на них впливає Жорка каторжанин і йому подібні...».

У сучасному Херсоні в північній частині вулиці Карла Маркса, поруч із бібліотекою Лесі Українки є такий цікавий будиночок, на фронтоні якого можна побачити щось схоже на монограму: «Ж 1923 рік». Можливо в цьому будинку колись і жив Жорка каторжанин і по суботах пригощав пролетаріїв горілкою.

Георгій БЯНОВ

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів