Віктор Братан

Херсонець, який розмірковує над життям...

Хочеться спитати у керівників міста та області: "Що у вас з очима?" (частина 2)

Хочеться спитати у керівників міста та області:
Ще один момент неперевершеності та вишуканості смаків нашого керівництва, що мріяло зробити Херсон центром туризму та проведення Євробачення...

«Святая святих» історичного центру Херсона – вул. Суворова. Помилуйтеся балконами в стилі ХVIII-ХІХ сторіч. Ось виявляється, про що мріяли архітектори минулого, саме так ми зберегли неповторний стиль нашого історичного центру.

Він має назву «Історичний центр в стилі спального району». Головне, що на кожному поверсі стилістика своя, особлива. Давніше люди мріяли про балкон як про свою частинку власного виходу з конури (пардон, квартири) у простір, на свіже повітря, щоб помилуватися краєвидом. Не випадково у тюрмах балконів немає взагалі.

А тепер – чудове досягнення дизайну та архітектурного мистецтва – засклені шпаківні прикрашають фасади історичних будівель. Навіщо нам барокко, рококо, ампір, коли є стиль «міщанського облупленого жлобства з шиком»? Чудово, правда? Подяка не лише міськкомунгоспу а й персонально архітектору міста.

А бачите на даху чи то оглядовий майданчик, чи альтанка. Як гарно збережено старовинний вигляд! І комуністична символіка нікому не заважає – не досягла туди декомунізація!!! Вже й прадавні тополі проросли. Хтось запчастини для будівництва дирижаблю «Херсонбург» там наскладав. Хто казав, що у нас мало історичних пам'яток?

Це, поміж іншим, не просто пташиний туалет, а найвища точка берегової частини міста – чудовий майданчик для огляду Дніпра, заплав, Олешків, багато чого. Щось подібне до Львівської ратуші. Та нащо воно нам? Як сарай чи горище для мешканців будинку - куди цікавіше.

З іншого кінця вул. Суворова подібна споруда у такому ж самому стані. За фарбування не згадую, бо старовина ж.

Взагалі, берімо приклад з керівників – дивимося під ноги, в корита, будуємо засклені балкончики камерного типу. Нічого простір для душі та думок розводити, краєвидами милуватися.

Ходять по місту, роздивляються... Вам тут що: Венеція чи Париж? Для чого безвіз робили?

До конури час іти, новини по ТБ дивитися...

Віктор БРАТАН

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів