Василий Федин

Председатель Херсонской региональной организации Политической партии «Оппозиционный блок»

Сума пенсії хоч і зросла, але її купівельна спроможність впала

Сума пенсії хоч і зросла, але її купівельна спроможність впала
І це аргументовано доводить економіст, керівник суднобудівної компанії «Smart Maritime Group», голова фракції політичної партії «Опозиційний блок» у Херсонській обласній раді Василь Федін.

Новий рік в України почали з нових брехливих обіцянок пенсіонерам і тим, хто ними стане у найближчі роки.

Міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив, що у найближчий час планують збільшити кількість тих, хто платитиме податки у Пенсійний фонд (ПФ) за рахунок «детінізації економіки», що дозволить не тільки збільшити надходження до ПФ, але й у наступні 10 років відмовитися від питання підняття пенсійного віку.

«Зобов'язання» не є чимось новими для України. Влада особливо старанно їх роздає пенсіонерам та людям передпенсійного віку. Чому знову обіцяють? Попереду Президентські вибори, а відомо, що люди старшої вікової категорії головні виборці. Їх намагаються заманити голосувати за владу, от і обіцяють все, що завгодно.

Чи можна вірити обіцянкам? Чи насправді ситуація покращується? Слід розуміти, що всі ігри у «підвищення пенсій», це не більш ніж омана, якою дурять тих, хто не розуміється на економіці.

«В одному з інтерв'ю той самий Рева зізнався, що «детінізація економіки», про що не так давно і наполегливо говорив Прем'єр, результатів не дала», - говорить Василь Федін, економіст, голова фракції ПП «Опозиційний блок» у Херсонській обласній раді, керівник суднобудівної компанії «Smart Maritime Group».

Чому? Та тому, що економіка не працює. А те, що називають «реформами», це суттєвий економічний обман і маніпуляція цифрами та термінами. І хоча після підвищення мінімальної зарплати доходи ПФ збільшилися до 159 млрд. грн., але питання «наповнення» Фонду це не вирішило. Навпаки, ситуація погіршилася. Люди не зрозуміли, що «покращення» зробили за їх рахунок. А ситуація стала ще більш некерованою.

«У 2017 році було заплановано власні доходи Пенсійного фонду в розмірі 142 млрд., а дотації залишилися на рівні – 141 млрд. Те, що Фонд отримав 159 млрд. питання не вирішило, - продовжує Василь Федін.

– Всі заяви, що у найближчі десять років не буде необхідності підвищення пенсійного віку, це не більш ніж виверт влади, який повинен відволікти увагу від проблеми – наповнення ПФ, яка по суті не вирішується. Навпаки, вона буде погіршуватися: тих, хто працюватиме офіційно і платитиме податки не ставатиме більше.

Влада мовчить, що після підвищення зарплат коли грошова маса збільшилася – фактичних платників стало менше. Мовчить і про те, що сьогодні у Європі ведуть розмови про підвищення пенсійного віку до 70 років. В Україні до нього не доживатиме до 60% громадян.

Як і раніше залишається проблема «маленької» пенсії. Тут продовжують страждати жінки. З трьох млн. пенсіонерів, які мають великий стаж роботи і «маленьку» пенсію – 2,5 млн. це жінки. Цю соціальну «несправедливість» у Гройсмана продовжують «списувати» на несправедливість радянської пенсійної системи. Припустимо. Але «революційна» влада при «кермі» вже 4 роки, то чому не змінила «несправедливу» систему?

Знову пустопорожні слова. Було б бажання – змінили б. Ті, хто відпрацював по 30 – 40 років і мав маленьку заробітну плату – продовжують отримувати маленьку пенсію. Як правило це ті, хто працювали няньками у дитячому садочку, технічками у освіті, санітарками у медицині. Що вже говорити про тих, хто десятками років важко орав у полі. Вони мають величезний стаж, але не мають поваги від держави.

В Уряді продовжують «обіцяти», що ситуацію будуть вирішувати. Коли? «Реформа» знову спрямована на тих, хот й так має чималі пенсії: прокурори, судді, депутати, керівники вищої ланки. А коли ж дійдуть руки до вирішення проблеми «маленьких» працівників? Так, надходження до Пенсійного фонду збільшилися на 6 млрд., але «маленькі» працівники цього не відчули».

Про що не говорять в Уряді та у Президента? Про те, що так звана «реформа», це перекладання проблем на голови пенсіонерів та тих, хто збирається ними стати. Що дало на ділі «парадне» підвищення пенсії на 200 – 300 грн? Подальше «розкручення» маховика інфляції та споживчих цін, які вже «з'їли» все, що «додано» і ще відшматували від того, що було перед тим.

Замість висновку:

2016 рік
Розмір пенсії: з 01.01 – 1074 гpн., з 01.05. – 1130 гpн., з 01.12. – 1247 грн. Вартість хліба (1 кг) – 10,60 грн. На пенсію можна купити від 101 кг хліба у січні, і до 117 кг у грудні.

2017 рік
Розмір пенсії: з 01.05. – 1312 грн., з 01.10. – 1452 грн. Вартість хліба (1,0 кг) – 15,08 грн. На пенсію у січні купували 87, у грудні 96 кг. хліба.

2018 рік
Розмір пенсії – 1489 грн. Вартість хліба (1,0 кг) – 18,39 (прогнозне збільшення +22%). У січні на 1 пенсію можна було купити 80 кг хліба.

То, чи стали ви, шановні жити краще? То, чи варто було піднімати пенсію, якщо на неї можна купити менше?

А вам все продовжують обіцяти: «Очередной перерасчет пенсий для украинских граждан произойдет в 2019 году, а не так, как это делали когда-то политики. Если до пенсионной реформы средняя пенсия равнялась 1886 гривен, то будет равняться 2786 гривен. То есть фактически плюс 900 гривен средней пенсии в стране»,заявив Прем'єр Гройсман.

Звичайно ж, ви можете у це повірити, але чи варто таке «покращення» випробувати на власній «шкурі»? А от ще одна обіцянка, цього разу від Президента Порошенка який у грудні заявив, що мінімальна зарплата у 2018 може вирости до 4100 грн.

Почувши такі слова «патрона» Володимир Гройсман видав власний «перл», що середня зарплата у такому разі може скласти 10 000 грн: «Мы оставляет приоритетностью повышение качества и стандартов жизни украинских граждан. Прогнозируем, что уже в этом году средняя зарплата будет около 7 тыс. грн, а в среднесрочной перспективе средняя заработная плата в стране должна быть не менее 10 тыс. грн.». Повинна бути, але не зобов'язана!

Гройсман уточнив: «...мы планируем в октябре 2017 года, после принятия соответствующего решения парламентом, провести пенсионную реформу, которая значительно повысит пенсионные выплаты и обеспечит бездефицитность в среднесрочной перспективе самой бюджетной системы».

Наскільки ПФ «бездефіцитний» поговоримо окремо, а на останок факт: у Польщі за 1 кг найдешевшого білого хліба просять 18 грн.

Ви все ще вірите у «світле» майбутнє від цієї влади?

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів