Олександр Гавриш: громада Скадовська заслуговує на гарні свята

Протягом року, що минає скадовчани добре попрацювали і заслуговують на свято, - впевнено повідомив міський голова Скадовська Олександр Гавриш юним кореспондентам з міських загальноосвітніх шкіл, які прийшли до нього за Новорічним інтерв'ю

- Наближається 2015 рік, які головні пріоритети роботи міської ради у новому році?
Майбутній рік обіцяє бути не простим – недостатньо фінансування, а головне це війна у країні, події, що забирають людські життя, а це головне багатство громади. Ми намагаємося максимально врахувати важкий фінансовий стан, що склався у країні.

Але більшість підприємців ціни пов'язують з ростом долару, це біда для нашої економіки. У країні чимало нині проблем, фінансові ресурси максимально направляються на війну.
Не дивлячись на це, ми продовжимо працювати - у Скадовську цього року зроблено чимало для інфраструктури міста: капітальний ремонт очисних споруд, будівництво доріг і тротуарів, капремонти садків та ін.

- Біля моря в Скадовську багато торгових наметів, чи можливо їх прибрати?
- Справді люди їдуть на море відпочити, але є й інша сторона для багатьох торгівля влітку є єдиним джерелом заробітку на весь рік. Крім того, є люди для яких літній шопінг - це розвага. І це відбувається у багатьох курортних містах. Цього року ми сформували для підприємців єдиний торгівельний масив. Але зупинити стихійну торгівлю важко, часто торговці стають там, де їм вигідно. На жаль сьогодні у міської ради немає власних силових структур, які б ефективно боролася зі стихійною торгівлею.
Моє бачення нашого курорту - це відкрита набережна, без торгівельних точок з красивими стаціонарними кафе з доступними цінами та суворим дотриманням санітарних норм. А для підприємців – окремо об лаштований торгівельний масив.

- Що робиться для збільшення потоку відпочиваючих?
Щодо залучення туристів, то нині максимальною має бути орієнтація на українських туроператорів по залученню відпочивальників. Так склалася тенденція, що їдуть відпочивати українці не на довго – в середньому на тиждень. Тому треба скадовчанам працювати за рахунок збільшення обороту, а не підіймати ціни на рівень з Одесою. Так, цього року люди у кафе не ходили через непомірні ціни, і це, на мою думку, помилка їх власників.
Впевнений, що головна реклама Скадовська - це чисте місто і цілюще море. Над цим і працюємо: для міської ради головною задачею є чистота у місті, своєчасне прибирання морського узбережжя і надання відпочиваючим безперебійних комунальних послуг.

- Про комунальні послуги – що робиться в Скадовську для боротьби з підтопленням?
Нинішній рік видався спокійним щодо підтоплення. А загалом близько 3,5 млн. грн. вже вкладено у відповідні заходи. Затоплення через значні опади і підтоплення від ґрунтових вод є стихійним лихом для міста. Міська рада нині фінансує роботу двох вертикальних свердловин. Горизонтальні дренажі у місті розчищено, активно прокладаються нові мережі.

Нажаль є люди, які самі засмічують канали, тому наші служби постійно ведуть контроль по збереженню належного стану системи дренажів, їх відповідній роботі. Останні дощі стали добрим показником того, що система працює. Для систем каналізації придбано потужні насоси, що справляються з притоком води під час злив. Сьогодні розгорнуто програму каналізування у місті, це також шлях до збереження міста. Зупинятися на цьому шляху не можна, тож робота триває.

- Роботи ще багато, а вибори до місцевих рад вже наступного року... Чи будете Ви балотуватися в мери Скадовська знову?
Працюючи майже 40 років у системі державного управління, я переконався - кожні вибори відбуваються по-новому. Якими будуть нові правила життя місцевої громади - поки що не відомо. Нині декларують тенденції децентралізації влади, збільшення повноважень громад, але сьогодні про це говорити важко... побачимо – якими будь нові правила життя для місцевого самоврядування.

- Наближаються новорічні свята, а Ви особисто вірите у Святого Миколая?
Звичайно вірю (сміється), як не вірити - мені навіть доводилось побувати на могилі Святого Миколая у Туреччині. Взагалі, вірити це справа кожного, але вірити у дива треба. День Святого Миколая, це особливе свято для сиріт і нужденних, яким він був покровителем. А відомо, коли сильно вірити, то задумане справджується. Хочу, щоб вірив у дива мій онук, щоб вірили ви. А коли прикладаєш старання, тоді й у вас буде могутній покровитель.

- Новорічне дійство починається ввечері 31 грудня, а чи будуть святкування протягом передсвяткового дня?
Дитячих святкувань у Скадовську на цьому тижні буде чимало. А от 31 грудня ввечері ми разом зустрічаємо родинне свято Новий рік. У нашої дружної громади є така традиція – коли столи вже накрито, старий рік проведено, всі збираються біля головної міської ялинки.

Нині вже сяють освітленням міські вулиці, разом з тим прикрашають святкові вогні ялинки на центральній площі та біля районного будинку культури. Для громади готуються ігри, вікторини, люди збираються поспілкуватися, привітати один одного, подивитися на салюти.

Міська влада Скадовська зробила все, щоб настрій у людей був дійсно святковий – наша дружна громада заслуговує на гарні свята і ми бажаємо всім скадовчанам всього найкращого у Новому році!

Записала Наталя ТАНГЕЛ
Скадовськ

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів