Як пройшла сесія Херсонської міської ради?

Позачергова сесія Херсонської міської ради, яка відбулася вчора, пройшла за лічені секунди. Пів години – і всі питання порядку денного затверджені.

Можливо через те, що депутатів на сесію з'явилось не багато, (всього 42 народних обранці порадували своєю присутністю) а можливо і через те, що на позачергову сесію виносилося тільки три питання.

За словами міського голови Херсона Володимира Миколаєнка,необхідність у проведенні позачергової сесії була викликана надходженням дотації з державного бюджету на оплату праці (близько 4,4 млн. грн.) та субвенції з державного бюджету (понад 21 млн. грн.) місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню.

Не вагаючись депутати міської ради затвердили питання щодо змін до міського бюджету на 2014 рік та приступили до розгляду наступного питання.

Причиною винесення другого питання на пленарне засідання позачергової сесії міської ради 6 скликання стала тенденція не проведення платежів місцевих бюджетів органами Державної казначейської служби України. Депутати вважають, що до Бюджетного кодексу України необхідно ввести норму щодо обслуговування бюджетних коштів у ході виконання місцевих бюджетів у частині бюджету розвитку та власних надходжень бюджетних установ через установи банків.

Тому на сесії народні обранці прийняли звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем'єр-міністра України стосовно низки пропозицій до Бюджетного кодексу України.

У зверненні зазначено, що депутати «вважають обов'язковим регламентувати терміни виконання органами, які здійснюють казначейське обслуговування операцій щодо виконання платіжних доручень розпорядників бюджетних коштів за захищеними статтями, – протягом двох операційних днів, за іншими статтями – протягом п'яти операційних днів, передбачивши відповідальність за дотримання цих норм».

Окрім того у депутатів викликає серйозне занепокоєння прогноз щодо скасування субвенції з державного бюджету на капітальний ремонт, будівництво та реконструкцію доріг, тому, що дані видатки планується покласти лише на місцеві бюджети. Хоча на думку депутатів Херсонської міської ради, така проблема є спільною, як для держави, так і для органів місцевого самоврядування.

І останнє, третє рішення, прийняте під час пленарного засідання позачергової сесії, стосувалося внесення змін та доповнень до міської комплексної програми «Соціальний захист».

З 1 січня 2015 року сім'ї загиблих воїнів-афганців та інваліди війни І групи з числа учасників бойових дій на території Республіки Афганістан щоквартально отримуватимуть допомогу з міського бюджету в розмірі 3 тисяч гривень.

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів