Здоровий глузд у Голій Пристані переможе?!

Як наслідок - статус міста обласного значення для цього районного центра Херсонщини буде скасовано, наполягає депутат Голопристанської районної ради VI скликання Олег Олексюк

Верховна Рада України, коли 17 травня 2013 року приймала рішення щодо надання Голій Пристані статусу міста обласного значення, не проаналізувала всі економічні та соціальні наслідки. Це призвело вже в наступному році до низки проблем, які були озвучені депутатами на останній сесії Голопристанської районної ради.

Депутати привели чисельні негативні випадки, що виникли після набуття Голою Пристанню статусу міста обласного значення. Про це йдеться в листі, що надіслав до нашої редакції голова постійної комісії Голопристанської районної ради VI скликання мандатної з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, захисту прав і свобод людини, законності і правопорядку, місцевого самоврядування та адмінстративно-територіального устрою Олег Олексюк.

Проаналізувавши бюджет міста Гола Пристань до відокремлення від району і після, Голопристанська районна державна адміністрація на чолі з Юрієм Терлецьким стверджує, що наша держава у 2014 році витратила на утримання дотаційного містечка з чисельністю населення в 15 тисяч громадян на 29 мільйонів гривень більше ніж торік. Чи не завелика розкіш?! І це у той час, коли державі на соціальні потреби населення України катастрофічно не вистачає коштів.

Ще минулого року чисельність працівників міськвиконкому не перевищувала 31 особу, а нині, в тяжкий для нашої держави рік, чиновницький апарат Голопристанського міськвиконкому розширився до 85 одиниць і витрачається на утримання чиновників маленького дотаційного містечка на 7 з лишнім мільйонів гривень більше, ніж торік. Прошу, щоб запримітили, що не бюджетоутворюючі підприємства створює міськвиконком, а роздмухує бюрократичний апарат.

Ось один з прикладів такої «перебудови»: над міським Палацом культури та маленькою бібліотекою на острові Білогрудім створили ще й надбудову, над начальством начальство – відділ культури з фондом заробітної платні з державного бюджету у 280,0 тисяч гривень. Зазначимо, що у міському так званому Палаці культури гурткова робота відсутня взагалі. Жодного колективу художньої самодіяльності ніколи не було і скоріше за все ще довго не буде.

А навіщо?!. Завжди на всіх культурно-масових заходах міськвиконкому, включаючи і «розкручені» фестивалі "Купальські зорі" та "Український кавун - солодке диво", використовувався творчий потенціал аматорських колективів та окремих виконавців Голопристанського районного Будинку культури, Голопристанського районного Будинку дитячої та юнацької творчості та Голопристанської районної дитячої школи мистецтв, або ж сільських закладів культури Голопристанщини.

Зазначеним рішенням Верховної Ради України і незрозумілою поведінкою по відношенню до власних діточок Голопристанської міської ради нищиться мережа закладів позашкільної освіти Голопристанщини.

Починаючи з квітня поточного року керівництво Голопристанської районної ради та Голопристанської районної державної адміністрації проводять узгоджувальні зустрічі, наради та листування з Голопристанським міським головою Анатолієм Петровичем Негрою та його уповноваженими особами.

Але питання щодо фінансування послуг для понад 340 дітей міста Гола Пристань, які здобувають початкову мистецьку освіту у Голопристанській районній дитячій школі мистецтв, так і не вирішено. Не вирішено питання щодо дітей міста, які отримують послуги в інших 6 районних позашкільних закладах. Цього року понад 5 мільйонів гривень було фактично витрачено з районного бюджету на послуги дітям міста Гола Пристань. А дотацію на них, як і на інших жителів міста, тепер окремо отримує і успішно витрачає Голопристанський міський голова на інші потреби.

Численні звернення батьківського комітету Голопристанської районної дитячої школи мистецтв, федерацій веслувальників та боксерів залишились непочутими. Надісланий Голопристанською районною радою Голопристанській міській раді протокол розбіжностей, де запропоновано співфінансування позашкільників по фактичних витратах на утримання відповідної кількості учнів – дітей міста. Голопристанський міськвиконком відмовив у підписанні даного документу.

І надалі Анатолій Петрович Негра залишається байдужим до думок жителів міста, яким керує. Його мрія про місто обласного значення здійснилася, адже це збільшило його особисту та його поплічників заробітну платню в рази. Хоча віднесення міста Гола Пристань до категорії міст обласного значення безпосередньо стосується адміністративно-територіального устрою Херсонської області, Голопристанського району та самого міста Гола Пристань.

Тому перед прийняттям такого доленосного рішення мало б бути обов'язково організовано і проведено загальні збори громадян з прийняттям відповідних рішень. Але загальні збори громадян з даного питання не проводилися, а отже не була врахована думка більшості жителів громади міста, що суперечить чинному законодавству України.

Отже, керуючись статтею 47 Закону України "Про місцеве самоврядування" 11 грудня 2014 року на 44 сесії депутатами Голопристанської районної ради VI скликання прийнято рішення про необхідність внести клопотання до Херсонської обласної ради, Верховної Ради України та до Кабінету Міністрів України по питанню ініціювання скасування Постанови Верховної Ради України від 17 травня 2013 року №273-VII "Про віднесення міста Гола Пристань до категорії міст обласного значення". Вірю, що здоровий глузд переможе.

«Політична Херсонщина»

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів