Тестували виконання обіцянок

Тестували виконання обіцянок
Перші півроку роботи на посаді міського голови Херсона Володимира Миколаєнка стали предметом для обговорення під час круглого столу, ініційованого столичними експертами системи народного контролю «Слово і Діло».

До речі, система народного контролю «Слово і Діло» — це діючий соціальний проект, який передбачає постійний моніторинг обіцянок та їх втілення політиками, чиновниками різного масштабу — від Верховної Ради, Кабміну, центральних органів влади до обласних та міських. Наразі кожна персона має свій профайл з рейтингами відповідальності чи безвідповідальності.

Презентуючи результати моніторингу ефективності роботи очільника Херсона, складеного на основі рівня виконання ним обіцянок, які були озвучені в його передвиборній програмі або висловлені публічно й за­фіксовані в ЗМІ, керівник медіа-напряму «Слова і Діла» Євген Заїка зазначив, що формат проведеного ними дослідження не претендує на те, аби бути абсолютно об'єктивним. Принаймні треба визнати, що важкувато заочно відстежити з Києва те, що реально відбувається за понад півтисячі кілометрів.

І все ж ініціатори заходу констатували, що Володимир Миколаєнко виголосив 25 обіцянок за період політичної діяльності на посаді мера. Три були зафіксовані громадськими активістами як такі, що виконані, одна — невиконана, найбільша ж частина наразі ще не доведена до логічного завершення і перебуває в процесі виконання. Відповідно до цього рейтинг відповідальності Миколаєнка на сьогодні становить лише 12%, а безвідповідальності — 4%.

За словами Євгена Заїки, найбільша частина обіцянок стосувалася сфери регіонального розвитку та ЖКГ (5), на другому місці — держуправління, місцевого самоврядування та благоустрою (по 4), 3 обіцянки — в царині громадського транспорту, по 2 — у соціальній сфері, галузях будівництва та інфраструктури, малого та середнього бізнесу. І лише по одній стосувалися охорони здоров'я та екології. Найбільша їх кількість міським головою виголошена в квітні-травні у процесі передвиборних перегонів.

Представники системи народного контролю констатували, що проведений аналіз рівня відповідальності за виконання власних обіцянок дозволяє меру Херсона посісти аж 27-е місце в рейтингу з-поміж 40 протестованих голів українських міст. Серед очільників, котрі посіли лідерські позиції найвідповідальніших, — мери Черкас та Миколаєва.

Не залишив без уваги висновки експертів і присутній на круглому столі заступник міського голови Віктор Іванушкін. Він погодився, що будь-яка форма контролю громадськості за владою всіх рівнів є корисною та важливою, бо спонукає до чіткого виконання обіцяного. Для Миколаєнка, з його слів, обіцяне — це не лише озвучені пріоритети чи напрями діяльності, а щоденна робота — набагато масштабніша та всеохоплююча.

— Представлений рейтинг підтверджує, що понад 90% пунктів програми міського голови виконані або перебувають у процесі виконання, — підкреслив Віктор Іванушкін. — Та найголов­ніше, чого беззаперечно дотримується з обіцяного нинішній мер, — «не красти!».

Значно вищу, ніж експерти, оцінку мерові дали й присутні представники депутатського корпусу та громадськості, котрі мали можливість подискутувати з аналітиками, наводячи власні аргументи на користь, на їхню думку, ефективності діяльності Миколаєнка. Апелювали конкретними фактами: мешканці 40 гуртожитків отримали право на приватизацію свого житла, взято курс на цілодобове водозабезпечення городян. Та головне за нинішньої нестабільної обстановки в прикордонному з Кримом регіоні — недопущення проявів сепаратизму в місті та захоплення адмінбудівель. Ну а те, що на сьогодні відремонтовано ще не всі заплановані ліфти, не повною мірою проведено ремонти мереж у ЖКГ, дорожнього покриття тощо, так тут головною причиною є непроплати з боку Держказначейства.

Експерти ж у відповідь акцентували, що ще надто багато обіцянок перебуває на початковій фазі реалізації, хоча самим городянам хотілося б, аби вони нарешті перейшли до практичного втілення. Це і обіцянка відкрити притулок для тварин в Херсоні, адже сьогодні місто буквально тероризують зграї бродячих собак. Миколаєнко також обіцяв ліквідувати всі незаконні тимчасові споруди на території міського парку (ім. Леніна), однак натомість усе місто заполонили й спотворюють його вигляд нові кіоски та забігайлівки. Чимало питань залишаються відкритими й щодо освітлення вулиць, облаштування парків та скверів, реконструкції сверд­ловин, ремонту внутрішньо-дворових проїздів та тротуарів у мікрорайонах тощо. Городяни чи не найчастіше нагадують мерові в своїх зверненнях саме про ці далеко не тимчасові незручності.

Олена НЕЧИПУРЕНКО
Новий День

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів