Пролюструють усіх чиновників Херсонщини

Пролюструють усіх чиновників Херсонщини
Міністерство фінансів України встановило Порядок перевірки органами Державної фіскальної служби України достовірності задекларованої інформації щодо наявності майна, набутого посадовцями за час перебування на державних посадах.

— Перевірки проводитимуться апаратом Державної фіскальної служби України, а також державними податковими інспекціями за місцем проживання особи, стосовно якої проводиться перевірка, — зазначив Сергій Олефіренко, начальник ДПІ у м. Херсоні.

Перевірка складатиметься з деяких аспектів. Перш за все, порівняння відомостей про вказане громадянином, стосовно якого ведеться перевірка, в декларації майно (нерухоме майно, транспортні засоби, кошти на рахунках у банках та інших фінансових установах, цінні папери, внес­ки до статутного капіталу підприємств), з реальним майном, набутим особою за час перебування на державних посадах.

Податківці також аналізуватимуть наявну інформацію щодо доходів, отриманих особою, з метою з'ясування легальності їх одержання, повноти відображення в декларації та можливості придбати задеклароване майно під час перебування на державних посадах.

— Порядком також установлено тривалість процедури перевірки — 60 днів з дня початку її проходження, — підкреслив Сергій Олефіренко. — Після завершення перевірки складатиметься висновок про її результати, який надсилатиметься керівнику органу, що передбачений частиною четвертою статті 5 Закону «Про очищення влади». Крім того, орган ДФС, який проводив перевірку, зобов'язаний надіслати копію такого ви­сновку до Міністерства юстиції України.

Нагадуємо, що правові та організаційні засади здійснення перевірок державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування з метою відновлення довіри до влади та побудови нової системи органів влади згідно з європейськими стандартами, встановлено Законом України «Про очищення влади», який набрав чинності 15 жовтня 2014 року.

Анатолій НІКОЛАЄВ
Новий День

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів