Пролюструють усіх чиновників Херсонщини

Міністерство фінансів України встановило Порядок перевірки органами Державної фіскальної служби України достовірності задекларованої інформації щодо наявності майна, набутого посадовцями за час перебування на державних посадах.

— Перевірки проводитимуться апаратом Державної фіскальної служби України, а також державними податковими інспекціями за місцем проживання особи, стосовно якої проводиться перевірка, — зазначив Сергій Олефіренко, начальник ДПІ у м. Херсоні.

Перевірка складатиметься з деяких аспектів. Перш за все, порівняння відомостей про вказане громадянином, стосовно якого ведеться перевірка, в декларації майно (нерухоме майно, транспортні засоби, кошти на рахунках у банках та інших фінансових установах, цінні папери, внес­ки до статутного капіталу підприємств), з реальним майном, набутим особою за час перебування на державних посадах.

Податківці також аналізуватимуть наявну інформацію щодо доходів, отриманих особою, з метою з'ясування легальності їх одержання, повноти відображення в декларації та можливості придбати задеклароване майно під час перебування на державних посадах.

— Порядком також установлено тривалість процедури перевірки — 60 днів з дня початку її проходження, — підкреслив Сергій Олефіренко. — Після завершення перевірки складатиметься висновок про її результати, який надсилатиметься керівнику органу, що передбачений частиною четвертою статті 5 Закону «Про очищення влади». Крім того, орган ДФС, який проводив перевірку, зобов'язаний надіслати копію такого ви­сновку до Міністерства юстиції України.

Нагадуємо, що правові та організаційні засади здійснення перевірок державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування з метою відновлення довіри до влади та побудови нової системи органів влади згідно з європейськими стандартами, встановлено Законом України «Про очищення влади», який набрав чинності 15 жовтня 2014 року.

Анатолій НІКОЛАЄВ
Новий День

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів