На Херсонщині повинно бути так: зрубав ялинку – заплати штраф

До нового року ще три тижні, але ялинки в Херсонській області вже почали незаконно рубати

Відділ екології департаменту житлово-комунального господарства області нагадує, що ялинки слід купувати тільки у організованих місцях продажу, а кожна лісова красуня повинна мати відповідне маркування, яке проводиться при офіційній вирубці – шляхом кріплення до ялинки пластикової бирку зі штрих-кодом.

Шановні, нагадуємо вам, що у разі якщо ви придбаєте ялинку без відповідного маркуванні, і вас зупинять працівники правоохоронних органів, то ви, так само як й ті, хто її незаконно зрубав, будете нести відповідальність відповідно до чинного природоохоронного законодавства, за незаконне придбання, у вигляді штрафу в сумі 85 гривень.

При цьому, якщо ви не доведете де і у кого її придбали, а без відповідного чипу або щонайменше двох незалежних свідків, це зробити практично неможливо, вас можуть притягнути до відповідальності, вже як особу, яка зрубала ялинку, із покладанням відшкодування збитків завданих за «незаконне знесення хвойних та вічнозелених рослин», і тоді окрім штрафу у 85 грн, ви будете відшкодовувати ще й збитки, які були завдані лісовому господарству тими, хто її дійсно зрубав, а це ще 198 гривень 48 коп.

У Державній екологічні інспекції будуть вам вдячні, якщо ви повідомите про місця незаконної торгівлі, за телефонним номером: (0552) 26 23 87.

Для того, аби перешкодити незаконному вирубуванню лісів у Цюрупинській районній державній адміністрації прийнято розпорядження: «Про комплекс заходів щодо реалізації ялинок та охорони хвойних насаджень від вирубування у передноворічний період 2015 року».

Для того, аби втілити його ужиття у «Цюрупинському лісомисливському господарстві» розробили та затвердили план заходів та створили штаб, який буде координувати дії щодо охорони лісів від незаконного вирубування.

Вже другий тиждень поспіль мобільні групи, які складаються як із лісників, так і працівників міліції, забезпечують охорону лісових масивів.

Що ж стосується місць де ви можете офіційно придбати ялинку, якщо вас не влаштують ялинкові базари в місці, то радимо вам звернутися у садиби Раденського, Костогризівського, Пролетарського лісництв, або до центральної садиби Державного підприємства «Цюрупинське ЛМГ» (м. Цюрупинськ, вул. Комунарів, 80). Там вартість ялинки така: висотою до 1,5 м – 61,20 грн; до 2 м – 71,16 грн, висотою до 2,5м – 96,00 грн, від 2,5 м і вище – 228 грн.

У місцях реалізації ви отримаєте не тільки відповідну накладну для безпечного транспортування ялинки до дому, але й той самий пластиковий ярлик зі штрих-кодом.

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів