Херсонський нардеп: «Про європейський вибір України»

Сьогодні парламент країни проголосував Заяву «Про європейський вибір України», співавтором якої є народний депутат від Херсонщини Микола Дмитрук.

Комітет з питань європейської інтеграції, членом якої є народний депутат України Микола Дмитрук, взяв участь у розробці Заяви "Про європейський вибір України", який засвідчив безповоротність вибору України щодо європейського майбутнього.

Зокрема в ній йдеться: «...Верховна Рада України як єдиний орган законодавчої влади, що втілює волю своїх виборців, заявляє, що, ратифікувавши Угоду про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Україна як європейська держава, яка поділяє спільні цінності демократії та верховенства права, підкреслює свій суверенний вибір на користь майбутнього членства в Європейському Союзі відповідно до статті 49 Договору про Європейський Союз. У зв'язку з цим українські парламентарі наголошують, що ратифікована Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом розглядається Україною як інструмент всебічної підготовки для досягнення цієї мети...».

Імплементація Угоди про асоціацію матиме для України позитивні політичні, правові, соціально-економічні, фінансові, гуманітарні наслідки, стане практичним інструментом забезпечення інтеграції України в європейський політичний, економічний, правовий простір з метою набуття членства в Європейському Союзі.

Реалізація Угоди дозволить поглибити співробітництво між Україною та ЄС з питань підтримання міжнародного миру і безпеки; забезпечення міжнародної та регіональної стабільності; попередження конфліктів; нерозповсюдження зброї, роззброєння та контролю над озброєнням; боротьби з тероризмом; додержання у міжнародних відносинах загальновизнаних принципів і норм міжнародного права, як-то невтручання у внутрішні справи держав, повага до суверенітету та територіальної цілісності держав, непорушність державних кордонів; сприяння здійсненню міжнародного правосуддя; додержання демократичних принципів побудови і функціонування держави; забезпечення належного самоврядування; захисту прав та основоположних свобод людини і громадянина тощо.

У правовому контексті реалізація Угоди про асоціацію сприятиме утвердженню в Україні верховенства права, проведенню судової та правоохоронної реформ.

З метою управління міграційними потоками Угодою про асоціацію буде запроваджено всеохоплюючий діалог у сфері міграції та протидії торгівлі людьми.

Виконання Угоди також сприятиме лібералізації Європейським Союзом візового режиму для громадян України, поглибленню співробітництва між Україною та ЄС у сфері боротьби з запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, незаконним обігом наркотиків, транснаціональною організованою злочинністю та інше.

За матеріалами
прес-служби народного депутата України
Миколи ДМИТРУКА

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів