Херсонський міський голова потребує підказок…

Останні кілька днів синоптики радують мешканців Херсона повідомленнями про те, що температурний стовпчик «опускається» вниз, і тим, що більше не слід очікувати «захмарних» температур у 35 – 40 градусів тепла.

Але, з іншого боку, вони невільно нагадують про те, що літо закінчується, і осінніх похолодань з дощами та вітрами залишилося чекати не так вже й довго...

Попри все, пори року на планеті Земля, не дивлячись на всі життєві та політичні негаразди в нашій державі продовжують змінюватися, а отже осінь із дощами та холодами, а там й зима із мінусовими температурами та завірюхами все одно прийдуть...

З тих самих часів, як існує централізована інфраструктура міста, залишається життєво нагальною тема: «Підготовка міста до зими». У різні часи її називали по-різному, а владні структури у різні політичні та економічні часи, підходили до її вирішення на власний розсуд. Але, тема як була, так й залишається топовою: із квітня (на Херсонщині час закінчення опалювального сезону) і до жовтня (початок нового) питання подачі тепла у квартири мешканців міста завжди було на порядку денному будь-якого мера.

Проблема не нова, вона актуальна для жителів всієї України, з тієї тільки різницею, що різні керівники по-різному підходять до її вирішення. Здається цього року для влади, яка набула офіційного статусу тільки у травні (дострокові вибори міського голови замість того, який став депутатом ВРУприм. авт.), питання підготовки міста до зими на перший план так й не вийшло.

Оцінюючи діяльність нового мера, і я про це вже неодноразово писав у своїх матеріалах, можу припустити, що головним завданням для себе він визначив зовсім не питання повсякденного життя міста, ним стало питання створення власного «політичного іміджу».

Зрозуміло, що попереду позачергові вибори до Верховної Ради України (ВРУ) і партії «Батьківщина», яку й представляє сьогоднішній міський голова Херсона Володимир Миколаєнко «розмірковує», а з чим йти на них? За рахунок чого здобувати якщо не «переконливу перемогу», то принаймні «не стати останніми»?

Здавалося би, тут панові Миколаєнко та його «молодій команді» (з точки зору часу перебування при владі, а зовсім не за віком) й карти в руки. Тільки прийшов до влади, одразу кидайся у роботу: створюй штаб (підготовки до зими, а не виборів), латай, фарбуй, копай, прокладай труби, перекривай дахи – працюй! Ні, нажаль, пана Миколаєнко здається це не приваблює, його, як політика «місцевого розливу» тягне на гучні скандали (більш детально про це у матеріалі «Не місцевий «рівень» міського голови Херсона»).

При цьому, дозволю собі зробити таку заяву, що більшості мешканців Херсона «до самісінької ... лампадки» і всі політичні заяви мера, і як на його «державницьку позицію» дивиться керівництво його партії у Києві, і на якому з «майданів» і скільки він «відстояв». Пересічних громадян у першу чергу цікавить питання: а чи будуть взимку теплі батареї; чи не будуть мерзнути діти у садках; чи будуть на вулицях прибирати кучугури снігу; чи будуть вони ламати руки-ноги на вкритих льодом доріжках та шляхах...

Не думав не гадав, що колись буду ставити колишньому меру Херсона Володимирові Сальдо (сьогодні депутат ВРУприм авт.) у заслуги те, з приводу чого ще пару років тому критикував його: мовляв на темі підготовки до зими – заробляє собі додаткові очки серед виборців. Але, не пригадати не маю права, як у продовж всього літа звучало: «працює штаб по підготовці до зими», «відбулося чергове засідання штабу», «члени штабу контролюють хід ремонтних робіт до нового опалювального сезону» і т.п.

Як не дивно це прозвучить, але цього року, за всі три літних місяці, мені так й не потрапило на очі жодного повідомлення про те, що «штаб працює»...

І хоча не так давно перший віце-мер Херсона Ігор Пастух для ЗМІ публічно заявив, що місто «готово до зими...»... У таку сміливу заяву віриться з трудом.

Навіть за часів Сальдо ніхто не брав на себе такої сміливості і наприкінці серпня не рапортував про те, що «місто готово». Говорили про окремі об'єкти, про готовність на певну кількість відсотків, але про те, що місто «Готово!» чути не доводилося...

Втім, можливо «команда» Миколаєнко працює настільки злагоджено й професійно, що за 3 місяці, поки на вулицях була спекота – встигли й шляхи підлатати, й дахи перекрити, й піскосольову суміш у тисячах тон закупити?

Ні, виявляється все це не так

Підтвердженням тому є інформація Мінрегіону, яка у відповідь на запит народного депутата України Володимира Сальдо, надійшла у Парламентський комітет з питань житлово-комунального господарства (ЖКХ), заступником голови якого є колишній міський голова Херсона.

Міністерство інформує, що інфраструктура Херсона, у порівнянні іншими регіонами України, готова до зими... найгірше. Місто має найнижчі показники по підготовці житлового фонду та об'єктів соціально-культурного призначення.

Як повідомляє видання «Херсон-онлайн», з посиланням на прес-службу народного депутата: в Херсоні вкрай низькі темпи підготовки до роботи в зимових умовах – котелень, водопроводу та каналізації.

«Хуже чем по всей Украине к осенне-зимнему периоду готовится жилой фонд области, 70% которого составляет Херсон... Темп подготовки составляет 7,8%. На крайне низком уровне и подготовка объектов социально-культурного назначения, где Херсонщина тоже отстает.

Одними из самых низких по Украине – всего 14,5% – являются темпы подготовки к работе в зимних условиях котельных, особенно в областном центре, где сконцентрировано 98% объектов теплоснабжения. В Херсоне, как отмечает Министерство, капитальный ремонт котельных не был начат вообще.

Среди самых низких – всего на 16% – показатели подготовки к стабильному функционированию зимой объектов водопроводно-канализационного хозяйства области».

Натомість хочу нагадати Володимирові Миколаєнко його ж слова, які він адресував мерові Сальдо два роки тому: «По результатам выездного заседания постоянной комиссии Херсонского городского совета по вопросам ЖКХ, которое прошло в рамках совместного заседания штаба по подготовке города к зиме, оказалось, что уровень готовности жилфонда города к приему тепла составляет чуть более 50%. Об этом сообщает депутат городского совета Владимир Mиколаенко».

То, хто ж працює краще?

Як стало відомо редакції, отримавши вказану інформацію, Володимир Сальдо звернувся із депутатським листом до свого наступника, у якому не тільки вимагав невідкладно відновити роботу міського оперативного штабу по підготовці до зими, який повинен враховувати всі тонкощі складного процесу підготовки до роботи галузей ЖКГ узимку, але й запропонував своєму «молодому» колезі допомогу та власний досвід ...

Принагідно доповню, що як правило «штаб по підготовці», з настанням опалювального сезону, автоматично трансформувався у «оперативний орган міського голови про проведенню опалювального сезону», коли ті ж самі фахівці, які готували місто до зими – брали на себе відповідальність за те, наскільки якісні послуги отримували Херсонці взимку, а «проходження зими» ставало їх новим «головним болем».

Своє звернення до Миколаєнко щодо відновлені роботи штабу Сальдо направив ще 1 серпня 2014 року... і ось надійшла інформація, що місто врешті-решт почали готувати до зими.

Без сумніву, нарікань на роботу колишнього міського голови завжди було вдосталь, але ні хто не може пожалітися на те, що кілька останніх зим Херсонці мерзли або опинялися у екстремальних ситуаціях. Не даремно кажуть – критикувати завжди простіше. Можливо дехто спробує звинуватити мене у тому, що я знову «огульно» критикую владу, а вона працює...

Відверто кажучи я й сам не проти написати щось хороше про тих, хто зараз при владі, та от тільки що? У якому напрямі дивитися? Де шукати позитив?

Може у тому, що наші керівники ходять у вишиванках? Так не всі. А наявність у гардеробі політика української сорочки, ще не є покажчиком «національної свідомості» (яка, як на мене, проявляється не у словах, а у ділах).

Щойно довелося побачити як працюють чиновники на Західній Україні, яку зараз часто-густо сталять за приклад, як людей із «національною свідомістю».

У рамках Європейського Проекту «Схід-Захід: Редакції за обміном», який проводить агентство «Інтерньюз-Україна», я брав участь у прес-візиті до Луцька, в рамках якого, за 3 дні перебування у столиці Волині, довелося зустрічатися у тому числі й із міськими чиновниками. Так от, там, не дивлячись на те, що жоден чиновник не ходить щодня у вишиванці, «національна свідомість» значно вища, ніж тут, у Херсоні. І проявляється вона не у гаслах та закликах, а у тому, що влада робить для городян щодня, на практиці: прибирає, підмітає, поливає, висаджує квіти, слідкує за пам'ятниками, вивозить сміття... готується до зими...

Більш детально про це у наступних матеріалах, а тут тільки пара фактів: у Луцьку (~ 216 тисяч, Херсон ~ 360 тисяч населення), питаннями зими почали опікуватися одразу після того, як закінчили опалювальний сезон, і планомірно займають й до тепер. Про те, що на підготовку до зими немає нарікань свідчить бодай той факт, що у відділі звернень на даний час немає жодної скарги на цю тему. Городяни упевнені, що влада підготує місто вчасно, і питань, які сьогодні турбують більшу частину херсонців – чи будемо взимку із теплом, там перед чиновниками не ставлять.

Можливо, дасть Бог, і у нас питань не буде...

Як повідомила прес-служба Херсонської міської ради та її виконавчого комітету, через тиждень після звернення Володимира Сальдо, Володимир Миколаєнко таки скликав штаб і провів його засідання.

Отже, виходить, що для того, аби нормально працювати, панові Миколаєнко треба постійно нагадувати, що він посів крісло міського голови не за тим, аби творити політичну кар'єру, а для того, щоб займатися «чорною» роботою: унітазами, дахами, вулицями, підвалами...

«Прошло очередное заседание штаба по подготовке объектов хозяйственного комплекса г. Херсона к работе в осенне-зимний период 2014/15 годов. Формат участников заседания на этот раз был расширен, в нем приняли участие представители жилищно-эксплуатационных, тепло, энерго, газоснабжающих организаций, руководители коммунальных предприятий и соответствующих структурных подразделений городского совета. Совещание прошло под председательством городского головы Владимира Миколаенко.

Участники совещания отчитались о выполнении работы по подготовке к отопительному сезону, докладывали о проблемах, которые возникают в настоящее время», - повідомила 15 серпня, 2014 року, прес-служба ХМР.

Така інформація не може не радувати, але одне запитання все ж залишилося: а коли ж відбудеться наступне, якщо попереднє було у травні?

На даний момент пан Миколаєнко дослухався до «підказок» свого більш досвідченого «товариша», і таки «заслухав питання». Але, виходить, що якщо весь час не нагадувати, а підготовка до зими буде й далі продовжуватися такими темпами, то наступне засідання «штабу» слід очікувати у день коли полетять «білі мухи»... Адже вже від завтра пан Миколаєнко почне опікуватися зовсім іншими питаннями... виборча кампанія стартує... Цікаво, чим він буде виправдовувати провал виборів?..

Можливо тим, що «попередник» не давав йому можливість якісно готуватися до виборів, вимагаючи готувати місто до зими?

Сергій ОСОЛОДКІН

Фото ФК «Кристал» Херсон

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів