На Херсонщині - пікет проти мобілізації

Не всі згодні з рішенням Президента проводити третю хвилю мобілізації. Більшість незгодних становлять жінки, чиїх рідних забирають на схід. Акції проти мобілізації ширяться країною. Не оминули вони й Херсонщину.

Минулого тижня біля Генічеського військкомату зібралося близько сотні розлючених жінок, котрі вимагали знайти мирний шлях розв'язання конфлікту і зупинити мобілізацію принаймні на рівні району. «Чому, якщо у нас нема війни, військового стану, а є АТО, проходить мобілізація? - кричали вони военкому Олегу Авраменку. - Чому воюють прості хлопці, а не бійці спецпідрозділів? Чому депутати не воюють?».

Олег Вікторович кілька разів робив спробу відповісти, однак його слова тонули у вигуках жінок. Після того, коли жіночки трохи стомилися кричати «Ні війні!» і «Депутата на війну!», военкому все ж дали слово. Олег Авраменко розповів, що як людина військова просто виконує наказ Верховного Головнокомандувача і це буде робити кожен, хто прийде на його місце.

Тим паче, що мобілізованих направляють у військову частину під Одесою, а не на схід. Однак присутнім така відповідь не сподобалася. Вони пригрозили закрити військкомат, розібрати його по цеглинці, взяти вила й сокири, зупиняти автобуси з мобілізованими. Після всіх погроз пролунала пропозиція йти до споруди райдержадміністрації.

Там до жінок вийшли голова райради В'ячеслав Сидоренко і його заступник Віктор Краєвий. Однак заспокоїти жінок зразу їм не вдалося. Сталося це після пропозиції Віктора Краєвого вибрати 10 чоловік до ініціативної групи і прийти наступного дня на перемовини до голови райдержадміністрації Сергія Коржевого, який на момент пікету саме був на виїзді.

З заявлених десяти на зустріч з керівництвом району прийшли лише одна генічанка і дві мешканки села Фрунзе, рідні яких підлягають під мобілізацію. Сергій Коржевий подивувався, що на акції напередодні не було прийнято ніякої резолюції: «Ви для чого збиралися — щось вирішити чи просто покричати?». Він також сказав, що зупиняти мобілізацію — не у його компетенції.

Жінки відповіли, що просять порадити, що робити далі. Їм було запропоновано написати звернення до нардепа Михайла Опанащенка, яке допомогла оформити присутня на зустрічі помічник народного депутата Галина Толубець. На ранок цього понеділка під зверненням (подібні будуть направлені Президенту і депутатам райради) підписалось вже 180 жителів району.

Андрій БЕЙНИК
«Новый день» №33(5132) 14.08.2014

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів