Херсонцы вшановують справжніх Героїв

Сьогодні, 26 квітня 2014 року минає двадцять вісім років від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія – техногенна катастрофа, спричинена вибухом на Чорнобильській АЕС.

Джерело атомної енергії, що вважалося цілком безпечним, заподіяло шкоду, реальний обсяг якої і досі не визначений. Ця трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров'ю мільйонів українців. Її наслідки ще відчуватимуть на собі майбутні покоління. Вона вважається найжахливішою катастрофою в історії людства.

Товариство Червоного Хреста України не залишилося осторонь цієї трагедії. Співробітники Червоного Хреста розселяли десятки мешканців Прип'яті, проводили обходи, аби знайти для переселенців тимчасові помешкання, складали списки евакуйованих і таких що прийшли самі, надавали постраждалим грошову і медичну допомогу.

За ініціативою Червоного Хреста України в 1990 році починає діяти комплексна Чорнобильська програма, в рамках якої проводяться дозиметричні обстеження, діють мобільно-діагностичні лабораторії Українського Червоного Хреста, за допомогою яких щорічно обстежуються жителі із забруднених радіацією районів.

В даний час Херсонська обласна організація Товариства Червоного Хреста України, до складу якої входить 21 районна лікарня, 2 міські та 1726 первинних організацій, об'єднує більше 150 тис. членів Товариства. 85 сестер милосердя патронажної служби обслуговують самотніх громадян похилого віку та інвалідів. Херсонська обласна організація налічує 1 центр та 14 медико-соціальних кімнат, 24 банка одягу, які поповнюються за рахунок речей, зібраних у місцевого населення, 8 пунктів прокату тростин, милиць, інвалідних візків, предметів догляду за лежачими хворими, 25 пунктів першої допомоги в сільській місцевості.

Товариство Червоного Хреста України завжди готове прийти на допомогу постраждалим внаслідок збройних конфліктів, стихійних лих, катастроф, складних життєвих обставин тощо. А людство повинно постійно пам'ятати про Чорнобильську трагедію. Адже науково-технічний прогрес неможливо зупинити і суспільство завжди буде в цьому процесі балансувати на межі знищення природи. Але, якщо людина надмірно втручатиметься в природу, природа буде мститися людині. Не припуститися цих помилок в подальшому – наше завдання.

Херсонська обласна організація
Товариства Червоного Хреста України

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон