У херсонській бібліотеці дбають про читачів з порушенням зору

Херсон, бібліотека, книги
«Доторкнутися до слова». Саме так найчастіше говорять про книжки шрифтом Брайля, які надають можливість людям із порушенням зору читати різноманітну літературу. Тож мати їх у своєму фонді повинна кожна бібліотека. І Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О. Гончара є що показати.

Завідувачка Центру обслуговування людей з особливими потребами Олеся Жернакова розповідає, останні надходження таких книжок значно відрізняються від попередніх. Окрім рельєфно-крапкового шрифту Брайля сторінки інклюзивного видання містять ще й плоскодрукарський збільшений шрифт.

Пані Олеся додає, через націленість на дитячу аудиторію частіше книжки шрифтом Брайля презентують казки, пригодницькі чи фантастичні оповідання. При цьому, як і інші друковані видання вони неодмінно прикрашаються ілюстраціями.

Звертаємо увагу і на дизайн таких книжок. Усі вони великоформатні та об’ємні через використання спеціального друкарського паперу. Адже нанести на звичайний папір рельєфно-крапковий тактильний шрифт Брайля неможливо.

сюжет Херсон плюс
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів