На Херсонщині "Мельпомена Таврії" готується дивувати

фестиваль, театр, Піменова
Другий рік поспіль міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії» на Херсонщині збирає друзів не у травні, а у вересні. І все через світову пандемію коронавірусу.

Цьогоріч фестиваль відбудеться з 3 по 11 вересня. Чим готуються дивувати глядачів? Завісу таємниці трохи привідкрила представниця «Фестивального центру» Ольга Курачева.

Отже, на свято театру до Херсона завітає 40 колективів, які продемонструють 40 вистав. До нашого південного міста збираються представники не лише України, а й Польщі, Румунії, Туреччини, Грузії, Португалії та Ізраїлю. Через політичну ситуацію досі під питанням візит колективів із Білорусі.

Свою творчість актори зможуть показати на багатьох локаціях. Це і велика сцена театру Куліша, театр-кафе, сцена «під колом», під дахом, Херсонський академічний обласний театр ляльок, бібліотека Гончара та бібліотека ХДУ, Обласний палац культури, «Urban CAD» тощо. А в Олешківській пустелі взагалі готують унікальний та масштабний перфоманс спільно з «GOGOLFEST».

Традиційно, на гостей фестивалю чекатимуть не лише вистави, а й літературна сцена, презентації книг та поетичних збірок херсонських авторів, виступи аматорських музичних і театральних колективів, херсонських музикантів. Очікуються й тематичні зустрічі із запрошеними авторами та культурними діячами, серед яких Неда Неждана, Олег Миколайчук, Олександр Ірванець, Сергій Лазо, Дмитро Овечків. Заплановані вечірні кінопокази українських картин «Погані дороги», «мати апостолів», «Заборонений» тощо.

Гарна новина: традиційна карнавальна хода повертається! У 2021 році їх буде одразу дві! У день відкриття творчі колективи крокуватимуть проспектом Ушакова до самого театру імені Куліша. А закриватись фестиваль буде «карнавальною ходою на Дніпрі» - яскравою парусною регатою, яка минулого року дуже припала глядачам до душі.

Окрім свята, фестиваль «Мельпомена Таврій» - це ще й освітній майданчик, де обмінюються знаннями та думками. Цього року освітню платформу переформатують – заплановані майстер-класи з пластичного мистецтва, акторської майстерності, а також лекції. Їх проведуть провідні режисери, серед яких Влада Бєлозоренко, Дмитро Богомазов, Андрій Білоус.

Відбудеться й всеукраїнська нарада директорів театрів за ініціативи міністра культури України Олександра Ткаченка.

Велике свято – великі витрати. Бюджет 23-ої «Мельпомени Таврії» складає 2,5 млн гривень. Кошти планують залучити з обласного та міського бюджетів, а також у якості гранту від Українського культурного фонду.

Тож, вже за кілька місяців Херсон знову перетвориться на театральну столицю України!

Олена ПІМЕНОВА
Фото автора
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів