Пустеля на Херсонщині потребує тиші

Олешки, сезон тиші, Яновський
Оскільки, щойно бодай трохи потеплішало, до Олешківської пустелі на Херсонщині ринули прихильники екстремального водіння на джипах, баггі та квадроциклах.

Гучне дзижчання моторів у пустелі не припиняється, хоча у керівництві Національного природного парку «Олешківські піски» стверджують – ніяких дозволів на проведення окремих «моторизованих» виїздів, раллі та змагань на своїй території нікому не надавали. І протягом найближчого часу не збираються цього робити.

«Згідно закону, з 1 квітня по 15 червня у нацпарку наступає сезон тиші – птахи сідають на гнізда, тварини виводять потомство, і турбувати їх категорично заборонено. Через це забороняються санітарні рубки лісу,використання будь-якого автотранспорту, бо він є джерелом підвищеного шуму та неспокою. Тільки піші екскурсії, і то обмежено», — застерігає директор НПП «Олешківські піски» Андрій Непрокін.

Втім, Олешківська пустеля велика, і на кожному квадратному метрі кордону нацпарку вартового не поставиш. Через те можливі «прориви» екстремалі у дюни, які їх так приваблюють.

Але за такі поїздки власників «залізних коней» (фізичних осіб) штрафуватимуть на суму від 9 до 24 неоподатковуваних мінімумів доходу. Та справа не тільки в штрафах, а в моральних якостях людини: виявляти неповагу до природи – означає не поважати самих себе.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
За матеріалами Новий день
© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон