У Херсоні підписали історичний Меморандум

ХДУ, іновації, розвиток, меморандум
Сьогодні, 10 березня у Херсонському державному університеті підписали Меморандум про взаємопорозуміння та наміри щодо створення і підтримки Інноваційного кластеру Херсонської області. Ця знакова подія у майбутньому сприятиме формуванню відповідного середовища для пошуку і реалізації ідей молоді, розробки та реалізації стартапів.

У підписанні документу взяли участь чотири сторони – Херсонська обласна державна адміністрація, в особі голови Сергія Козиря; Херсонська обласна рада, в особі голови Олександра Самойленка; Херсонський державний університет, в особі ректора Олександра Співаковського; ТОВ «Інноваційний холдинг «Сікорські Челендж», в особі директора Олексія Струцинського.

Ініціатором створення кластеру та підписання Меморандуму виступив Херсонський державний університет. Аналогів такому об’єднанню на півдні України немає. Херсонщина перша демонструє готовність до взаємодії різних гілок місцевої влади, бізнесу, освіти заради економічного розвитку.

Мета створення Інноваційного кластеру – розвиток інноваційного середовища, що сприяє створенню в Херсонській області якомога більшої кількості мікро- та малих підприємств, які базуються на стартап-ідеях та науково-технічних розробках; залучення креативних науковців, інженерів, підприємців, студентів, школярів щодо впровадження нових технологій і послуг; залучення інвестицій, грантів і спонсорської допомоги на локальному, національному рівні з урахуванням вже існуючих та нових міжнародних зв'язків.

За словами ректора ХДУ Олександра Співаковського, наразі чимало молоді залишає Херсонщину. І Меморандум, який сьогодні підписано, доводить, що влада не тільки розуміє, що втрачає людський капітал, а й готова протистояти цьому виклику. «Ми не можемо змусити молоде покоління залишатися на Херсонщині. Наша мета – створювати відповідні умови, пропонувати можливості та інфраструктуру. І інноваційний кластер – архіважливий проєкт у цьому контексті», – наголосив Олександр Співаковський.

У свою чергу, голова ХОДА Сергій Козир зазначив, що створення інноваційних кластерів досить популярне в країнах Європи: «Сьогодні в одному з найперспективніших закладів вищої освіти нашої області започатковано нову тенденцію. Херсонський державний університет – майданчик, де потужний науково-викладацький потенціал та вмотивована студентська молодь».

Голова Херсонської облради Олександр Самойленко відмітив, що створення такого кластеру на базі ХДУ – вкрай важливо для Херсонщини і правильно, що це відбувається за ініціативи саме університету: «Реалізація таких проєктів сприяє формуванню відповідальності молоді за майбутнє свого регіону. Це шанс бути корисними та потрібними у себе вдома».

Гості наголосили, що наразі окреслені напрямки подальшої співпраці з ХДУ щодо розробки конкурсних стартапів студентами, які бажають спробувати свої сили у виконанні замовлень з боку органів влади та місцевого самоврядування щодо проведення досліджень, розробки певних сервісів чи впровадження послуг.

Директор «Інноваційного холдингу «Сікорські Челендж» Олексій Струцинський розповів, що «Сікорські Челендж Україна» – це відкрита інноваційна екосистема, яка має в собі декілька учасників: бізнес, громадські організації та фонди, органи влади. Але найголовніші – університети, що є осередком енергійної молоді, яка прагне досягти більшого: «Вони мають енергію, хочуть навчатися, створювати, а наше завдання – спрямувати їх та дати відповідь на питання «як це зробити?». Також Олексій Струцинський відзначив позитивні зміни, які відбулися у ХДУ з 2018 року, коли розпочалася співпраця та відкриття у Херсоні Стартап школи «Sikorsky Challenge» за підтримки Київського політехнічного інституту ім.І.Сікорського.

Також на заході були присутні президентка Херсонської торгово-промислової палати Вікторія Остроумова; голова правління бізнес-асоціації «МИ – ХЕРСОНЦІ» Віталій Бєлобров; голова громадської організації ГЦ «Нова генерація» Оксана Глєбушкіна.

Інноваційна екосистема «Sikorsky Challenge Україна» розвивається на декількох рівнях. Це університети із функціонуючими на їх базі Стартап школами Sikorsky Challenge (на сьогодні – 14 університетів в Україні та 1 – в Азербайджані). Наразі є вже діючі інноваційні кластери регіонів. Доволі успішно працює інноваційний кластер у Донецькому та Луганському регіонах, який має фінансову підтримку USAID та декілька реалізованих стартап проєктів.

Меморандум – це крок до об’єднання можливостей Херсонського державного університету, інших закладів освіти, які висловлять бажання долучитися, представників бізнесу, обласної державної адміністрації, обласної ради та громадських організацій. Таким чином, Херсонський державний університет вступає у новий етап інновацій, формування сприятливого середовища для пошуку і реалізації ідей молоді, запуску інноваційних стартапів із залученням інвестицій.

Пресцентр ХДУ

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів