Шевченківські дні відзначають на Херсонщині

шевченко, річниця, музей

До 207-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та до 160-річчя його смерті в комунальних закладах Херсонської обласної ради проходить цикл тематичних заходів.

Херсонський обласний краєзнавчий музей

Так, співробітники літературного відділу обласного краєзнавчого музею ознайомили дорослих та дітей молодшого шкільного віку із захоплюючими пригодами Шевченка-школяра. Захід супроводжувався показом віртуальної презентації, цікавих українських мультфільмів, створених за віршами Кобзаря та експонатами XIX століття епохи Т. Шевченка з музейних запасників. З екскурсіями «Дитячими стежками Кобзаря» та «Пригоди Шевченка-школяра» співробітники побували у гімназії № 3, загальноосвітніх школах № 30, 24 та 12.

А 9 березня – в день народження Тараса Шевченка – на захід, присвячений великому Кобзареві, до музею завітали військовослужбовці строкової служби Херсонського прикордонного загону. І говорили тут про Шевченка не тільки як геніального поета, але й як про звичайного чоловіка – його коханих жінок, нерозділену любов, а часом і химерний любовний трикутник; про мрії мати власну хату та сімейний затишок.

ерсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки

Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки організувала виїзні заходи у школи № 50 і № 57, а до обласної бібліотеки завітали учні гімназії №6. Гімназисти довідалися про важливі, але маловідомі факти із життя Кобзаря та про рекорди, пов’язані із його творчістю. Діти були вражені тим, що «Заповіт» перекладено на 150 мов світу, а один із учасників заходу навіть продекламував його англійською.

У п’ятикласників викликала неабияке захоплення робота українського майстра Миколи Сядристого, який створив найменшу у світі книжку «Кобзар», розміром з макове зерня. А в Херсонській обласній бібліотеці для дітей імені Дніпрової Чайки є своя унікальна збірка, до якої увійшли твори вихованців літературної студії «Контур». Одну із поезій збірки, «Присвята Кобзареві», діти прочитали «ланцюжком».

Також бібліотекарі запропонували учням вікторину «Чи знаєш ти?», у ході якої було здійснено віртуальну мандрівку музеями, які зберігають пам’ять про найвідомішого сина України, та інтерактивну гру «Досьє письменника». Упродовж заходу діти заробляли бали, за кількістю яких і було визначено переможців. Кращими знавцями життя і творчості Т.Г. Шевченка стали Богдан Глазков та Єгор Гаран.

Херсонська обласна бібліотека для юнацтва імені Б.А.Лавреньова

Працівники соціокультурного відділу Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова запросили учнів 9-а класу ХЗОНВК № 11 на вечір-вернісаж «Художник з душею поета».

Школярі мали можливість розширити свої знання про життєвий та творчий шлях великого українського поета і художника. З розповіді бібліотекаря учні дізнались про важливу роль Тараса Шевченка в українському образотворчому мистецтві та про те, що він був одним з найталановитіших майстрів офорту свого часу, прекрасно володів усіма відомими тоді засобами графічного зображення. Наочно переконатись у цьому допомогла віртуальна подорож музеєм картин Шевченка.

У другій половині заходу була проведена цікава вікторина «Шевченко – художник», після якої старшокласники взяли участь у складані артпазлу «Катерина».

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів