У Херсонському ботанічному саду розквітли підсніжники

Херсон, ботанічний сад, підсніжники
Перші підсніжники почали пробиватися з-під землі у Херсонському ботанічному саду ще у січні.

А у березні тут розквітли перші кущі і скоро рослини утворять галявину, - розказала директорка ботсаду Ніна Сушинська: "Бачите, вже почали квітувати. Перша галявинка, вкрита квітами підсніжників. Наукова назва підсніжників – галантус. Вона утворена з латинізованої грецької мови, галанта і антус – тобто молочна квітка. Існує 100 видів підсніжників. Деякі з них занесені до червоної книги України".

Найбільше видів підсніжника можна знайти на Кавказі – 16. Цибулини квітів отруйні, та їх використовують у медицині – лікують наслідки поліомієліту та порушення нервової системи - говорить Ніна Сушинська: "Неодночасно вони розквітають. Деякі вже великі, а інші щойно з’явилися. Ось бачите ще бутончики є".

У ботанічному саду очікують, що за два тижні, коли потеплішає, зацвітуть і інші первоцвіти. Цього року мають зацвісти крокуси. Карантин зіпсував минулого року багато планів, - говорить Ніна Сушинська. Минулої осені херсонці могли потрапити тільки на бал хризантем.

Цього року у травні чекають масового цвітіння тюльпанів – у саду цьогоріч їх стане набагато більше: "У цьому році ми поповнили колекцію цибулинних рослин і очікуємо їх цвітіння у квітні місяці. Ми висадили чотири з половиною тисячі цибулин", - говорить Ніна Сушинська.


Відвідувачів у саду ще не багато, працівники готуються до весняного сезону - закладають нову локацію «Кам’яний сад».

За матеріалами Суспільне. Херсон.
© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон