У Херсонському державному університеті встановили меморіальні дошки

ХДУ, дошки, відкрили
Сьогодні, 22 лютого у Херсонському державному університеті відкрили пам’ятні дошки знаковим особистостям – Олексію Прилепському та Святославу Марцинковському. Саме ці люди творили історію закладу вищої освіти та виховали плеяду талановитих студентів.

«Херсонському державному університету в цьому році виповниться 104 роки. За цією багаторічною історією прихована доля багатьох людей, які поступово протягом років створювали умови, аби сьогодні наша Alma mater успішно розвивалася, а студенти навчалися у знаному на півдні України університеті», – такими словами відкрив захід ректор ХДУ Олександр Співаковський.

Саме за ініціативи ректора ХДУ Олександра Співаковського у 2020 році у парковому містечку Херсонського державного університету створено меморіальний комплекс. У зв’язку із цим з фасаду головного корпусу було перенесено дві пам’ятні дошки – Олесю Гончару та Руслану Сторчеусу.

Чотири пам’ятні дошки було встановлено згідно з рішенням Вченої ради у травні минулого року, дві – Олексію Олексійовичу Прилепському та Святославу Леонтійовичу Марцинковському – відкрито сьогодні. На кожній дошці розміщено QR-код, який надає повну інформацію про людину.

Олексій Олексійович Прилепський – засновник педагогічного факультету та перший його декан.

Спогадами про свого наставника, колегу та товариша Олексія Прилепського поділився радник ректора ХДУ Юрій Бєляєв (ректор університету 1996-2011). «Коли я прийшов працювати на факультет, Олексій Олексійович відвідував всі мої заняття, я навіть думав – занадто контролює. Але, як виявилося, він хотів, аби його студенти полюбили професію вчителя та були кращими», – розповів Юрій Іванович.

У грудні 2020 року передчасно пішов з життя видатний Маестро – Святослав Леонтійович Марцинковський (1946-2020рр.). Професор кафедри музичного мистецтва, художній керівник, головний диригент та засновник Симфонічного оркестру ХДУ, відмінник освіти України, заслужений працівник культури України, почесний професор ХДУ, почесний професор Гамбурзької музичної академії.

На відкритті меморіальної дошки дружина Маестро Інна Марцинковська розповіла: «Пам'ять про людину живе стільки, скільки про неї пам’ятають. Я вдячна всім, хто прийшов сьогодні вшанувати тих, хто відійшов від нас навіки. Але я впевнена – кожна людина лишає на землі свій слід. Бережіть кожну хвилину, говоріть один одному теплі слова, встигайте робити добро».

Хто не пам’ятає історії – не матиме майбутнього. У Херсонському державному університеті вшановують видатних особистостей, чия діяльність тісно пов’язана з навчальним закладом та завдяки яким виховано не одне покоління студентів.

Прес-центр ХДУ

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів