На Херсонщині хворіють на рак більше ніж у середньому по країні!

Вчора 4 лютого, у Всесвітній день боротьби з раком, заснований Міжнародною спілкою боротьби з онкологічними захворюваннями, у Херсоні зібрались лікарі – саме вони констатували цю тривожну реальність...

Зібрались херсонські лікарі та фармацевти у приміщенні Департаменту охорони здоров'я Херсонської ОДА на спеціальну прес-конференцію, щоб привернути увагу до проблеми попередження та боротьби з раком, яка стоїть дуже гостро, адже, на жаль, захворюваність на злоякісні новоутворення по Херсонській області протягом останніх років зростає і перевищує середній показник по Україні, щорічно кількість первинних хворих на рак складає понад 4 тисячі осіб.

Заступник директора Департаменту охорони здоров'я ОДА Ліна Бондарєва детально зупинилася на проблемах попередження та профілактики захворювання на рак, підкресливши, що: «...щоденно, незалежно від віку ми постійно стикаємося з тим, що наші рідні чи знайомі дізнаються про те, що в них виявлено таке захворювання. Психологічно таке повідомлення сприймається людьми досить складно. Більшість людей вважають це вироком, катастрофою, кінцем життя. Але сьогоднішня медична галузь знаходиться на тому рівні, коли за допомогою, по-перше профілактичних заходів, ми можемо попередити у ряді хворих ці захворювання. Та завдяки ранньому виявленню та проведенню спеціалізованого відповідного лікування ми можемо вилікувати хвору людину, та дати їй можливість жити якісним життям».

Наразі сучасна медицина знає близько 100 видів злоякісних новоутворень. Але за оцінками експертів, виникнення 43% онкозахворювань можна попередити, якщо дотримуватись елементарних норм здорової поведінки. Це відмова від тютюну та боротьба з палінням, фізична активність та перебування на свіжому повітрі, збалансоване здорове харчування,підтримання нормальної маси тіла, також – обмежене вживання алкоголю та обмежене перебування на сонці і в соляріях, лікування хронічних захворювань.

Основною метою прес-конференції головній лікар Херсонського обласного онкологічного диспансеру Ірина Сокур назвала «...привернення уваги населення до проблем діагностики, профілактики і лікування злоякісних новоутворень. Адже сьогодні про це багато говориться, але спілкуючись з населенням, ми помічаємо, що не всі знають, як можна попередити рак, як його діагностувати на ранній стадії, які обстеження повинні проходити люди».

У всьому світі багато уваги приділяється саме профілактичним оглядам, як передумові ранньої діагностики захворювання, адже рак, діагностований у першій стадії, успішно лікується у 97% випадків, і з економічної точки зору лікування в десятки разів дешевше. Натомість хворі, у яких встановлюється четверта стадія, серед них лише 13% мають шанс вижити.

Про складнощі у боротьбі з захворюванням на рак розповів головний позаштатний онколог Департаменту охорони здоров'я ХОДА Олександр Головацький: «Труднощі боротьби з цим захворюванням, з природою захворювання, це непомітний початок, який протікає без больового синдрому. Якби була наявність больового синдрому, то ці хворі вчасно б до нас зверталися, і ми вчасно б їх лікували. А так відбувається прихований перебіг хвороби, і непомітне початок. А також відсутність характерних симптомів при ранніх стадіях, і труднощі в діагностиці, тому кожній людині потрібно бути особливо уважним до свого здоров'я, вчасно звертатися за допомогою при найменших симптомах, які їх турбують».

Кожного дня 27 тисяч людей у світі дізнаються, що захворіли на рак, і кожен місяць від раку помирає 600 тисяч людей.

Але багато життів сьогодні може бути врятовано при належній профілактиці, вчасній діагностиці та за умови раннього лікування.

Для довідки:
За темпами поширення раку Україна займає друге місце в Європі. З року в рік в Україні захворюваність на рак зростає. Якщо в 1990 році в Україні перебувало на обліку в зв'язку з діагностованим раком 670 тис. осіб, то сьогодні їх кількість уже перевищує 1 млн. Рак як причина смерті займає 2 місце в структурі смертності населення нашої країни після серцево-судинних захворювань. За останні 5 років рівень захворюваності на рак в Україні збільшився з 333 до 349 на 100 тис. населення. Згідно з прогнозними оцінками, рівень захворюваності на злоякісні новоутворення в Україні до 2020 року може зрости до 370 на 100 тисяч населення». Щодня в нашій країні діагностується 442 нових випадки раку помирають 239 людей. В Україні щорічно реєструється близько 1 тис. нових випадків онкозахворювань у дітей. У структурі діагностованих злоякісних новоутворень у дітей (0 -17 років) перше місце займають лейкози (28,1%); друге - злоякісні новоутворення головного мозку (15,4%); третє - лімфоми (13,8%); четверте - пухлини сечовидільної системи (7,6%); п'яте - злоякісні новоутворення кісток та суглобових хрящів (5,9%).

Соломія Кваско

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон