Херсонських журналістів почули у столиці

Журналісти, столиця, Рада
Рада з питань свободи слова та захисту журналістів при президентові України більшістю голосів схвалила рекомендації щодо проведення прес-конференцій перших осіб держави та організації пулів.


Пропозиції Ради стосуються, зокрема, частоти проведення пресконференцій президента України — не рідше ніж один раз на шість місяців, а за потреби частіше, а також регулярності спілкування з регіональними медіа під час поїздок у регіони.

За можливості, рекомендується акредитувати на прес-конференції президента якнайбільшу кількість охочих українських та міжнародних журналістів.

Водночас за наявності технічних, безпекових, часових, карантинних обмежень або інших причин, що унеможливлюють участь усіх охочих, Рада допускає встановлення певних обмежень:

- надання представникам ЗМІ пріоритету перед блогерами, з якими можливі інші формати спілкування;

- організація прямої трансляції / стріму прес-конференції однією чи двома камерами (у такому разі варто запрошувати лише журналістів без операторів);

- зважання на контекст і проведення тематичних прес-конференцій чи брифінгів та, відповідно, запрошення галузевих медіа, надаючи їм можливість першими поставити запитання;

- акредитування від одного медіахолдингу одного медіа, при цьому запрошуючи до участі різні види медіа (телебачення, радіо, онлайн-медіа, інформагенції, преса), а у виняткових випадках, якщо такі медіа мають широку аудиторію та входять до одного холдингу, допускаючи акредитацію двох медіа різних видів від одного холдингу – наприклад, телеканал і радіостанцію.

«Ці рекомендації стали реакцією Ради на конфлікт, що виник під час нещодавнього візиту президента до Херсона. Цілком очевидно, що в журналістів є запит на прозорий та справедливий формат акредитації на такі події, і, на мій погляд, незадоволення з боку медіа є цілком зрозумілим», – зазначив секретар Ради з питань свободи слова та захисту журналістів при президентові України Вадим МІСЬКИЙ.
За матеріалами "ІРС-Херсон"

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів