Херсонський держуніверситет розширює міжнародні горизонти співпраці

Вчора, 14 листопада до Херсонського державного університету завітала делегація Клайпедського університету. У рамках робочого візиту у виші відкрився Центр дослідження історії ЛитвиХерсонського державного університету при загальноуніверситетській кафедрі філософії та соціально-гуманітарних наук.

До складу делегації ввійшли – ректор Клайпедського університету (Литовська Республіка) професор Артурас Разбадаускас, доцент інституту історії Балтійського регіону Клайпедського університету Сільва Поціте, помічник Почесного Консула Литовської Республіки у Херсоні Володимир Макуха.

Розпочався робочий візит гостей з Прибалтики із зустрічі з керівництвом університету – ректором ХДУ Олександром Співаковським та проректором з міжнародних зв'язків, науково-педагогічної роботи та комунікаційних технологій Оксаною Лавриковою.

У ході зустрічі обговорювалася можливість розширення співпраці між вищими навчальними закладами та налагодження взаємодії у сфері наукового співробітництва істориків України та країн Балтії.

Надалі гості взяли участь у відкритті Центру дослідження історії Литви Херсонського державного університету: «Центр варто розглядати як поштовх до подальшої співпраці та обміну досвідом! Ми маємо багато спільного з прибалтійськими колегами – інтереси, історія, ментальність», – зазначив Олександр Співаковський. Надалі планується проводити спільні конференції та дискусії.

У свою чергу, гості зазначили, що сьогоднішній день є важливим для обох країн: «Це початок, це майбутнє. Надалі на нас чекають нові проєкти та плідна співпраця. Адже сьогодні ми заклали ґрунтовний фундамент задля розвитку».

Зазначимо, що Херсонський державний університет пов'язують тісні зв'язки з Литовською республікою. А доцент кафедри філософії та соціально-гуманітарних наук Артем Петрик – єдиний спеціаліст на Херсонщині, який займається вивченням історії Литовської держави XX століття.

Варто зазначити, що Артем Миколайович також є автором книги «Світло та тіні» Першої республіки: Литовська держава у 1918-1940 роках», яка є першою науковою працею з історії міжвоєнної Литовської держави в Україні.

Крім того, Артем Петрик у жовтні поточного року взяв участь у зустрічі з Міністром закордонних справ Литви Лінасом Лінкявічюсом, депутатами та головами комітетів Сейму Литовської Республіки, представниками дипломатичного корпусу Литви, очільниками департаментів Міністерства освіти та Міністерства соціальної політики Литовської Республіки, відомими науковцями.

На заході обговорювалася роль Херсонського державного університету у налагоджені співпраці з освітніми та науковими осередками Литви. Були висвітлені ініціативи молодих українських вчених-істориків по створенню центрів дослідження литовської історії та популяризації історії України у Литві.

Прес-центр ХДУ

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон